Organizatorzy PŚ w Killington pełni optymizmu

fot. Killington Resort / CC BY NC ND

fot. Killington Resort / CC BY NC ND
fot. Killington Resort / CC BY NC ND

Chociaż zima w Ameryce nie rozpieszcza to organizatorzy zawodów alpejskiego PŚ kobiet w Killington cały czas wierzą, że dojdą one do skutku. Pomóc ma w tym dobrze rozbudowany system naśnieżania.

Zawody PŚ w Killington w slalomie i slalomie gigancie zaplanowane są na 26 i 27 listopada. Wtedy ścigać mają się tam panie, ale w ostatnich dniach wiele mówiło się o tym, że konkurencje te mogą zostać odwołane z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. W całej Ameryce jest jak na tę porę roku bardzo ciepło i organizatorzy zawodów w Lake Louise, Killington i Beaver Creek mają spore problemy aby przygotować trasę.

Dotychczas w Killington na wschodnim wybrzeżu USA udało się pokryć śniegiem 75% trasy Superstar, na której mają rywalizować zawodniczki. Wzrost temperatur na początku tego tygodnia wymusił na organizatorach przerwę w pracach, ale wkrótce oczekiwany jest chłodniejszy front, który ma umożliwić wznowienie przygotowań. W piątek 18 listopada w Killington ma odbyć się kontrola śniegu FIS.

Komitet Organizacyjny zawodów w Killington stara się zachować optymizm i wierzy, że mimo utrudnień uda się po 25 latach przeprowadzić wyścigi PŚ na wschodnim wybrzeżu Ameryki. Na trasie Superstar do pracy gotowych jest 120 armatek śnieżnych. Jedyne czego teraz potrzeba to temperatury poniżej zera. Pracownicy są pełni zaangażowania i gotowi do pracy w systemie zmianowym przez całą dobę. Determinacja jest bardzo duża. Przewiduje się, że zawody w Killington może oglądać ponad 5000 widzów.

Szef zawodów w Killington Ted Sutton zapewnia, że są oni wyposażeni jak nikt inny w USA – Killington ma jedne z najlepszych możliwości naśnieżania w całym kraju, a nawet na świecie. Temperatury w Nowej Anglii (region, w którym położone jest Killington) z każdym rokiem rosną, ale sytuacja u nas wygląda obecnie lepiej niż w jakimkolwiek innym rejonie w kraju – powiedział Sutton.

Killinton w tym roku miało zadebiutować w roli organizatora PŚ. Oby udało się rzeczywiście do tego debiutu doprowadzić.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.