Norwegia vs reszta świata. Biegacze innych nacji będą się liczyć w przyszłym sezonie? Od wiosny do zimy #12

Rywalizacja w biegach narciarskich w ostatnich latach opiera się na walce Norwegów z reprezentantami innych państw. Czy Amerykanie, Finowie, Szwedzi, Rosjanie i inni sportowcy będą w stanie wygrywać z najmocniejszym państwem świata, tak jak to robiła Justyna Kowalczyk? Jak przygotowują się do przyszłego sezonu? Tego dowiecie się w dzisiejszym wydaniu Od wiosny do zimy.

Jedną z kandydatek do pokonania koalicji Norweżek będzie na pewno Jessica Diggins. Amerykanka miała bardzo udany poprzedni sezon, a w przyszłym może liczyć się w walce o Puchar Świata.

 

Charlotte Kalla na pewno w optymalnej formie będzie w stanie zagrozić Norweżkom. O Puchar Świata może nie powalczyć, gdyż Szwedka zwykła opuszczać poszczególne zawody. Do sezonu jednak przygotowuje się zacięcie.

 

Do kandydatek o kryształową kulę za sezon 2018/2019 należy zaliczać Kristę Parmakoski, która już w poprzednim Pucharze Świata była czołową zawodniczką. Finka jest po kolejnym zgrupowaniu.

 

W sprintach, głownie łyżwą, mocna była w tamtym roku Laurien van der Graaff. Podczas mistrzostw świata w Seefeld zostanie rozegrana jej koronna konkurencja, więc Szwajcarka jest w gronie faworytek do medalu. Czy jednak zachowa, a nawet podwyższy formę do kolejnego sezonu?

 

Jeżeli chcecie zdrowe, smaczne przekąski/dania – zobaczcie instagramowy profil… Stiny Nilsson, która jest czołową zawodniczką świata w sprintach, a z roku na rok coraz lepiej biega na dystansach (brąz na 30 km w Pjongczangu).

 

Bardzo dobra w sezonie 2017/2018 była Sadie Bjoernsen. Amerykanka może powalczyć o podium Pucharu Świata, a nawet medal mistrzostw. Czy jednak odpowiednio wyceluje z formą?

 

Młode Rosjanki także wydają się groźne. Julia Bielorukowa, która wstawiła filmik z treningu z Jewgienią Szapowałową oraz Natalią Matviejewą, Anastazja Sedova, która niedawno wyszła za mąż, a także Natalia Neprajewa – Rosjanki mają naprawdę mocny team.

 

Teresa Stadlober zrobiła ogromne postępy minionej zimy. Przyszłoroczne mistrzostwa odbywają się w Seefeld i patrząc na to, że Austriaczka jest zadowolona z okresu przygotowawczego, możemy spodziewać się walki o medal 25-latki.

 

Sophie Caldwell, która trenuje w Nowej Zelandii, jest także typowana do walki o czołowe miejsca w sprintach. 28-latka będzie w stanie zdobyć medal w Seefeld?

 

Kerttu Niskanen skończyła 30 lat. Jej kariera nie rozkręciła się tak bardzo jak Kristy Parmakoski, jedna Niskanen jest jedną z lepszych biegaczek świata i w przyszłym sezonie może sprawić niespodziankę.

 

Brat Kerttu – Iivo jest rewelacyjnym klasykiem i w przyszłorocznych MŚ z formą podobną do ubiegłorocznej będzie zdecydowanym kandydatem do złota na 10 km. Czy zgrupowania pomogą mu jednak poprawić się w łyżwie, a tym samym umożliwi sobie walkę o podium Pucharu Świata?

 

Niezwykle doświadczeni zawodnicy górą? Dario Cologna oraz Federico Pellegrino po raz kolejny pokażą moc?

Na Sergieja Ustiugova na pewno liczy Rosja. Jak do sezonu przygotuje się 26-latek? Da radość swoim kibicom?

 

Czy wysoką formę zdoła ustabilizować Calle Halfvarsson? Szwed potrafi zaskoczyć świetnymi wynikami, ale także wypaść bardzo słabo.

 

Maurice’a Manficata może stać na naprawdę wiele. Poprzedni sezon był w jego wykonaniu udany. Czy zrobi kolejny krok do przodu i będzie w stanie walczyć o podium mistrzostw świata? Starty przedsezonowe Francuza zapowiadają dobrą formę.

 

Jak możemy zobaczyć na Instagramie, Andrew Musgrave naprawdę mocno pracuje nad formą. Brytyjski talent pokaże jeszcze lepszą dyspozycję w przyszłym sezonie?

 

Nadzieją Rosjan jest także młody Alexander Bolszunow. W poprzednim sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony i w przyszłym stać go na wiele dobrych, solidnych rezultatów.

 

Najmłodsi w stawce muszą jednak uważać na tych, którzy w swojej karierze już wiele osiągnęli. Alex Harvey w łyżwie, Alexey Poltoranin w klasyku robią wrażenie na niejednym kibicu biegów narciarskich.

 

Świetnie przygotowania wyglądają u sprintera Lucasa Chanavata. Postępy Francuza trzeba bacznie obserwować.

 

Czy pamiętasz o tym, że…
*dla Lindsey Vonn nadchodzący sezon będzie najprawdopodobniej ostatnim w jej karierze,
*Daniel Andre Tande powrócił do treningów,
*najszybciej sezon rozpocznie się w narciarstwie alpejskim?

źródła: social media zawodników – Instagram oraz Facebook

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.