Niebywałe. 50-letni Noriaki Kasai znów pokaże się kibicom

Już w najbliższy weekend oczy kibiców skoków narciarskich będą skierowane na Zakopane. Na starcie konkursów elity zabraknie jednak Japończyków. Dość liczna ekipa z tego kraju spróbuje z kolei swoich sił na starcie drugoligowych zawodów w Sapporo. Na liście powołanych znalazło się nazwisko 50-letniego Noriakiego Kasaiego.

Noriaki Kasai znów pokaże się kibicom. Powrót po dwóch latach

Dla indywidualnego srebrnego medalisty olimpijskiego z Soczi będzie to powrót do międzynarodowej rywalizacji po dwuletniej przerwie. Wówczas pojawił się na starcie konkursów Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu w grudniu 2020 roku. Był 32. oraz 35.

Japończycy powrócili do Europy po nieudanym Turnieju Czterech Skoczni. Część z nich wystartowała w poniedziałkowym pucharze HBC. Na starcie zabrakło jednak Ryoyu Kobayashiego, czy Naokiego Nakamury. Po zakończeniu konkursu wyłoniony został skład na drugoligowe zawody w Sapporo (14-15.01).

Obok wspomnianego Kasaiego na Okurayamie zobaczymy również Keiichi Sato, Rikuta Watanabe, Reruhi Shimizu, Yuken Iwasa, Taku Takeuchi, Daimatsu Takehana, Tomofumi Naito, Yuto Nakamura, Yumu Harada.

W obliczu fatalnej formy japońskim skoczków wcale nie jest wykluczone, iż wspomniany Kasai nie otrzyma szansy w zawodach Pucharu Świata w Sapporo, które odbędą się tydzień po rywalizacji zaplecza skokowej elity w tej samej miejscowości. Przypomnijmy, iż jego ostatni oficjalny start w zawodach elit miał miejsce 2 lutego 2020 roku. Wówczas na wyspie Hokkaido finiszował 36.

źródło: nikkansports.com