Nie Skandynawia, nie Finlandia. Jak spiszą się zawodniczki innych nacji? Od wiosny do zimy #16

Jak w przyszłym sezonie zaprezentują się zawodniczki z korzeniami nie-skandynawskimi? Co pokażą biegaczki z nacji, które nie dominują? W dzisiejszym, szesnastym wydaniu Od wiosny do zimy analizujemy przygotowania tych pań, które mogą zaskoczyć formą już od listopada.

W biegach narciarskich gospodarze MŚ w Seefeld na pewno liczą na świetną formę Teresy Stadlober. Austriaczka w poprzednim sezonie zrobiła bardzo duży postęp. Czy w przyszłym sezonie rozwinie się jeszcze bardziej i będzie w stanie regularnie stawać na podium? Na mistrzostwach globu zdobędzie medal?

 

Namieszać mogą również Szwajcarki – Nathalie von Siebenthal oraz Laurien van der Graaff, dla której poprzedni sezon był zdecydowanie najlepszy (biegaczka startuje już od dziesięciu lat na arenie międzynarodowej). W Seefeld zostanie rozegrany sprint stylem dowolnym, czyli koronna konkurencja Laurien. Pokona mistrzynie olimpijskie – Stinę Nilsson i Maiken Caspersen Fallę?

 

Sandra Ringwald to najlepsza niemiecka biegaczka narciarska. W poprzednim sezonie potrafiła wchodzić do finałów sprintów oraz walczyć na dystansach. Jak przygotuje się do kolejnego sezonu?

 

Amerykanki to nie tylko zawodniczki po Skandynawkach i Finkach, ale również kandydatki do miejsc na podium, licząc reprezentantki wspomnianych wcześniej nacji. Jessica Diggins, Sadie Bjoernsen oraz Sophie Caldwell mogą dużo namieszać w czołówce w przyszłym sezonie. Każda z nich solidnie szykuje formę. Jak wiemy z Instagrama Caldwell, przyszedł czas na treningi ponownie bardziej w klimacie letnim niż zimowym.

 

Rosjanki to medalistki igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w sztafecie. To może być równie mocny team, na czele z Julia Bielorukową. Trening na śniegu we wrześniu, czyli przygotowywanie formy w Oberhofie to przystanek wielu zawodników, w tym właśnie Rosjanek.

 

Zła i niekorzystna pogoda nie przeszkadza rzecz jasna Rosjanom, którzy, tak jak Rosjanki, są stawiani za jednych z najlepszych drużyn w biegach. Daniel Spitsov i Alexander Bolszunow to doskonałe przykłady młodych talentów tego kraju.

Czy pamiętasz o tym, że…
*Felix Neureuther planuje wystąpić podczas inauguracji sezonu w Sölden,
*Charlotte Kalla zrezygnowała z udziału w Tour de Ski,
*W Vikersund nie odbędą się zawody w przyszłym sezonie,
*Puchar Świata w biegach trafi również do USA,
*Elisabeth Kappaurer doznała kontuzji?

Źródła: co

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.