MŚJ w Lygnie. Sukcesy sztafetowe Norweżek i Rosjan

17:36, 23.02.2022 Jarosław Gracka

Dziś w Lygnie rozegrano biegi sztafetowe. Panie rywalizowały na dystansie 4x3,3 km. Złoto trafiło do Norweżek, srebro do Rosjanek, brąz do Niemiek. Panowie biegli dystans 4x5 km. Najlepsi okazali się Rosjanie, drugie miejsce zajęli Norwegowie, trzecie - Amerykanie. Zarówno Polki, jak i Polacy zajęli dalekie miejsca.

Zacięty finisz

Norweżki wygrały z Rosjankami dosłownie o włos. Tj. o 0,1 sek. Mistrzynie przybiegły w składzie: Maria Hartz Melling, Emma Kirkeberg Moerk, Tuva Anine Brusveen-Jensen, Anna Heggen. Rosję reprezentowały: Jewgienija Krupickaja, Daria Niepriajewa, Anna Kożynowa, Jelizawieta Bekiszewa. Niemki miały już większą stratę wynoszącą 35,4 sek. Brązowy medal wywalczyły: Verena Veit, Germana Thannheimer, Lara Dellit, Helen Hoffmann. Polki w składzie: Karolina Kaleta, Karolina Kukuczka, Daria Szkurat, Zuzanna Fujak zajęły jedenastą pozycję ze stratą 3:01,8 min.

wyniki kobiet

Zdecydowane zwycięstwo Rosjan, walka o drugie miejsce

Wśród panów drużyna Rosji zapewniła sobie dość bezpieczną przewagę. Norwegowie stracili do Rosjan 21,8 sek. i o włos wygrali walkę o srebro z Amerykanami (+22,4 sek. do Rosjan). Zwycięski skład Rosjan tworzyli: Nikita Rodionow, Aleksander Iwszin, Nikita Denisow, Sawielij Korostielew. Srebro dla Norwegów zdobyli: Preben Horven, Johannes Loennestad Flaaten, Nikolai Eide Holmboe, Aleksander Elde Holmboe. Polacy stracili do Rosjan 3:19,7 min. i zajęli trzynastą pozycję w składzie: Robert Bugara, Piotr Jarecki, Łukasz Gazurek, Piotr Sobiczewski