MŚ w Oberstdorfie 2021. Wyniki eliminacji team sprintów, Polacy z awansem

12:52, 28.02.2021 Anna Felska Aktualizacja: 13:41, 28.02.2021

Dzisiaj podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie biegaczki i biegacze rywalizują w konkurencji team sprint. Odbyły się już półfinały, z których wyłoniono reprezentacje, które powalczą w finale.

W półfinale A kobiet z najlepszym czasem 15:51.90 awansowały Słowenki w składzie: Anamarija Lampic i Eva Urvec. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,07 s zajęły Amerykanki (Rosie Brennan i Sadie Maubet Bjornsen). Trzecie miejsce zajęły Szwajcarki (Laurien Van Der Graff, Nadine Faehndrich), któe straciły do Słowenek 0,43 s. Awans wywalczyły także czwarte Niemki (Viktoria Carl i Sofie Krehl).

Pełne wyniki półfinału A

W drugim półfinale najlepsze były Szwedki - Maja Dahlqvist i Jonna Sundling (15:47.88). Tuż za nimi zawodniczki reprezentujące rosyjską federację narciarską (Julija Stupak i Natalja Niepriajewa), które straciły 1,85 s. Trzeci wynik ze stratą 2,7 s uzyskały Norweżki (Tiril Udnes Weng i Maiken Caspersen Falla). Awansowały także Finki (Krista Parmakoski i Jasmi Joensuu). Polki w składzie Izabela Marcisz i Monika Skinder zajęły 8. miejsce, ze stratą 36,24 s.

Pełne wyniki półfinału B

Do finału awansowały także dwie reprezentacje poza tymi czwórkami, które uzyskały najlepsze czasy - Czeszki i Francuzki.

Lista startowa finału pań

Z półfinału A mężczyzn z najlepszym wynikiem awansowali Norwegowie - Erik Valnes i Johannes Klaebo. Drugie miejsce zajęli reprezentanci rosyskiej federacji narciarskiej ze stratą 0,12 s. Trzecie miejsce zajęli Szwedzi (+0,43). Czwarty czas uzyskali Kanadyjczycy. Z tego półfinału awansowali również Polacy - Maciej Staręga i Dominik Bury, którzy ze stratą 1,5 s zajęli piąte miejsce oraz Finowie (+1,52).

Pełne wyniki półfinału A mężczyzn

Z półfinału B na pierwszym miejscu awansowali Włosi - Federico Pellegrino i Francesco de Fabiani. Drugie miejsce zajęli Czesi, a trzecie Francuzi. Awans wywalczyli także Szwajcarzy.