MŚ w Oberstdorfie 2021. Ryota Yamamoto najlepszy po skoku do kombinacji. Szczepan Kupczak 25

fot. PZN

Ryota Yamamoto prowadzi po skoku zaliczanym do konkursu kombinacji norweskiej na skoczni normalnej. Drugi jest jego rodak  Akito Watabe. Podium uzupełnia lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Jarl Magnus Riiber. Obaj tracą do prowadzącego około 20 sekund.

fot. PZN

Dzisiejsze zawody rozpoczęły mistrzostwa świata w Oberstdorfie dla kombinatorów norweskich. Do pierwszej części konkursu na skoczni normalnej przystąpiło 56 zawodników (w tym 2 Polaków).

Świetny występ zaliczyli reprezentanci Japonii. Prowadzi Ryota Yamamoto, który skoczył 106 metrów. Starszy z braci Watabe – Akito traci do niego 20 sekund. Tylko 22 sekundy traci obrońca tytułu, Jarl Magnus Riiber. Na czwartym miejscu plasuje się Johannes Lamparter. Czołową piątkę uzupełnia natomiast Estończyk Kristian Ilves. Niemiec Erik Frenzel zajmuje siódmą lokatę ze stratą 40 sekund do lidera. Nieco powyżej minutę odrabiać będą musieli znakomici biegacze: Vincenz Geiger, Johannes Rydzek i Ilka Herola. Oni po skoku zajmują lokaty tuż za czołową „10”.

Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak jest na 25 miejscu przegrywając minutę i 37 sekund. Andrzej Szczechowicz na trasę ruszy jako 35, dwie i pół minuty za prowadzącym Japończykiem.

PEŁNE WYNIKI PO SKOKU

Źródło: informacja własna

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej