MŚ w Oberstdorfie 2021. Kramer przed Takanashi w serii próbnej. Dobry skok Twardosz

16:23, 25.02.2021 Stanisław Zyga Aktualizacja: 16:56, 25.02.2021

Marita Kramer okazała się najlepsza w serii próbnej przed konkursem o mistrzostwo świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Tuż za nią uplasowały się Sara Takanashi i Maren Lundby. Kolejny dobry skok oddała Anna Twardosz, która zajęła 17 miejsce.

Już za kilka godzin poznamy mistrzynię świata w skokach na normalnej skoczni. Głównymi faworytkami do złotego medalu wydają się być Austriaczka Marita Kramer i Japonka Sara Takanashi. Te dwie zawodniczki królowały na dotychczasowych treningach i w kwalifikacjach. Wysoką formę potwierdziły również w serii próbnej tuż przed konkursem. Na pierwszym miejscu znalazła się Kramer, która o 4,3 punktu wyprzedziła Takanashi. Nie oznacza to jednak, że pozostałe skoczkinie są bez szans. O swojej sportowej klasie postanowiła przypomnieć obrończyni tytułu, Maren Lundby. Norweżka zakończyła serię próbną zaledwie 0,1 punktu za Japonką. W walkę o mistrzostwo będą chciały się wmieszać Słowenki, które znalazły się na miejscach 4-6, a są to kolejno: Ema Klinec, Jerneja Brecl i Nika Kriznar. Niewykluczone jednak, że wszystkie te zawodniczki zostaną pokonane przez siłę doświadczenia mistrzyni sprzed 10 lat, Danieli Iraschko-Stolz. Tak, czy inaczej, czekają nas niezwykle emocjonujące zawody.

W serii próbnej bardzo dobrze spisała się Anna Twardosz. Debiutująca na mistrzostwach świata zawodniczka zajęła 17 miejsce. Powtórzenie takiego rezultatu w konkursie byłoby dużym sukcesem i drugim najlepszym wynikiem w historii polskich skoków pań. Wyższe miejsce w konkursie najwyższej rangi, czyli Pucharu Świata, zajęła jedynie Kinga Rajda, która rok temu była w Oberstdorfie na 6 pozycji. Niestety, obecnie Kinga znajduje się w dużo słabszej dyspozycji. Skok próbny dał jej 38 lokatę, a i to tylko dlatego, że nie wystartowały dwie Rosjanki, Kristina Prokopiewa i Irina Awwakumowa.