MŚ w Oberstdorfie 2021. Czy polską drużynę stać na złoty medal? (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Przed zawodnikami ostatnia szansa na medale podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Dzisiaj na dużym obiekcie skoczkowie będą rywalizować w konkursie drużynowym. Polska pojawi się w składzie Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Czy Polacy włączą się do walki o medale?

fot. M. Rudzińska

Do tej pory Polacy drużynowo z mistrzostw świata przywieźli trzy medale. Pierwszy i historyczny wywalczony w 2013 roku podczas mistrzowskiej imprezy w Predazzo. Wtedy w niespodziewanych okolicznościach Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Maciej Kot stanęli na najniższym stopniu podium. Wyczyn ten, w nieco zmienionym składzie (Piotr Żyła, Kamil Stoch, Klemens Murańka, Jan Ziobro), powtórzyli 2 lata później w Falun zdobywając drugi dla Polski brązowy medal w rywalizacji drużynowej. Na kolejnych mistrzostwach, w 2017 roku, polscy skoczkowie nie mieli sobie równych. Z Lahti wrócili z pierwszym złotym medalem wywalczonym w drużynie. Skakali wtedy w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.

Poprzednie mistrzostwa świata w Seefeld nie były szczęśliwe dla polskiej drużyny. Skaczący wtedy Piotr Żyła, Kamil Stoch, Stefan Hula i Dawid Kubacki zakończyli zawody na 4 miejscu. Dzisiaj, na skoczni w Oberstdorfie, tytułu drużynowych mistrzów świata będzie broniła reprezentacja Niemiec, która wygrała w 2019 roku w Seefeld. Wówczas drugie miejsce zajęła Austria, a podium uzupełnili zawodnicy z Japonii. Niemcy z pewnością liczą, że ich zawodnicy spróbują obronić tytuł. Do walki o medale będą chcieli włączyć się też Polacy, ze świeżo upieczonym mistrzem świata Piotrem Żyłą. Jednak dyspozycja z wczorajszego indywidualnego konkursu pokazuje, że do podium może zabraknąć.

Na starcie pojawia się przedstawiciele 14 państw. O 15:45 zaplanowana jest seria próbna przed konkursem drużynowym, natomiast o 17:00 rozpocznie się rywalizacja o medale.

Lista startowa

 

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej

 

źródło: informacja własna