MŚ w Oberstdorfie 2021. Czas na zmagania łyżwą pań. Jaką formę pokaże Izabela Marcisz? (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Jutro w Oberstdorfie panie przystąpią do rywalizacji w biegach ze startu interwałowego. Na starcie zmagań na 10 kilometrów techniką dowolną stanie 88 zawodniczek. W tej grupie znajdują się dwie reprezentantki Polski – Izabela Marcisz oraz Karolina Kukuczka. 

fot. M. Rudzińska

We wtorek w niemieckiej miejscowości zawodniczki o medale powalczą w biegu ze startu interwałowego na 10 kilometrów techniką dowolną. Na liście startowej znajduje się 88 nazwisk. Rywalizację otworzy Japonka Shiori Yokohama. Z trzynastką na trasę wyruszy Łotyszka Patricija Eiduka. Cztery numery później w bramce startowej zobaczymy pierwszą z dwóch reprezentantek Polski Izabela Marcisz. 20-latka na tym dystansie w Vuokatti sięgnęła po tytuł mistrzyni świata juniorek. Jutro z pewnością będzie chciała uzyskać najlepszy rezultat podczas czempionatu w Oberstdorfie.

Jako pierwszą z rozstawionych ujrzymy liderkę Pucharu Świata Jessie Diggins. Wydaje się, że to Amerykanka ma największe szanse na zbliżenie się czy nawet pokonanie dominatorki biegów dystansowych Therese Johaug. Norweżka wystartuje z numerem czterdziestym. Wcześniej zmagania rozpoczną odpowiednio z numerem 34 Ebba Andersson, 36 Julia Stupak i 38 Rosie Brennan. Jako 46 zobaczymy Szwedkę Fridę Karlsson,  a 50 Helene Marie Fossesholm.

Potem na liście startowej znajdują się jeszcze nazwiska m.in. Kristy Parmakoski (numer 52) i Heidi Weng (56). Jako ostatnia z rozstawionych na trasie pojawi się Maja Dahlqvist (60). Druga z podopiecznych Karolina Kukuczka będzie miała na plastronie z kolei numer 77.

Lista startowa biegu

Źródło: informacja własna