fot. M. Król

Reprezentanci Austrii – Johannes Lamparter i Lukas Greiderer zostali mistrzami świata w sprincie drużynowym w kombinacji norweskiej. Na podium stanęli także Norwegowie i Niemcy. Szczepan Kupczak i Andrzej Szczechowicz zostali zdublowani.

fot. M. Król

O zwycięstwo w serii skoków walczyli Japończycy i Austriacy. Po pierwszej grupie prowadził europejski zespół po skoku Johannesa Lampartera na odległość 140,5 metra. Akito Watabe skoczył 136 metrów i miał ponad 5 punktów straty do Austriaka. W drugiej części skoków Ryota Yamamoto uzyskał z niższej belki taką samą odległość, jak Watabe. Japońska drużyna przejęła prowadzenie, wyprzedzając o punkt Austrię. Drugi z zawodników tej ekipy, Lukas Greiderer wylądował na 133. metrze. Austriacy mieli zaledwie dwie sekundy straty do Japonii.

Na trzecim miejscu plasowali się Norwegowie. Espen Andersen skoczył 133,5 metra, a Jarl Magnus Riiber wylądował trzy metry bliżej, co było niespodzianką. Norweska ekipa miała 34 sekundy straty do Japończyków. Czwarte miejsce ze stratą minuty i 12 sekund zajmowali Niemcy – Eric Frenzel i Fabian Riessle. Polacy po skoku zajmowali 9. pozycję. Szczepan Kupczak uzyskał odległość 120,5 metra, a Andrzej Szczechowicz skoczył 98 metrów. Polski zespół miał 3:24 straty do liderów.

Wyniki po serii skoków

Drugą częścią zawodów był bieg 2×7,5 kilometra. Japonia i Austria wyruszyły na trasę praktycznie razem. Podczas trzeciego okrążenia Johannes Lamparter odskoczył od Ryoty Yamamoto i w zespole z Lukasem Greidererem objął samotne prowadzenie. Zwycięstwo austriackiego duetu było niezagrożone. Na drugie miejsce awansowali Norwegowie, którzy wyprzedzili Japończyków. Espen Andersen i Jarl Magnus Riiber mieli pół minuty straty do Austriaków, a ostatecznie przegrali o 40 sekund.

Reprezentanci Japonii wypadli nawet z czołowej trójki. Na finiszu Eric Frenzel pokonał Akito Watabego i podium uzupełnili Niemcy. Polacy spadli najpierw na 11. miejsce za Estonię i Stany Zjednoczone. Podczas swojej przedostatniej zmiany Lukas Greiderer wyprzedził Szczepan Kupczak i tym samym polski zespół został zdublowany.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna

 

Partner relacji z MŚ w Oberstdorfie 2021:

Szczegółowy program MŚ w Oberstdorfie 2021 znajdziecie tutaj.

Raport Specjalny – MŚ w Oberstdorfie 2021 – kliknij poniżej