MŚ w lotach – Planica 2020. Stefan Kraft rusza na mistrzostwa

fot. M. Rudzińska

Austriaccy kibice mogą nieco odetchnąć z ulgą. Stefan Kraft w ostatnich dniach czuł się coraz lepiej i weźmie udział w mistrzostwach świata w lotach. Poza nim w Planicy wystąpią  Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck , Clemens Leitner, Timon-Pascal Kahofer i Gregor Schlierenzauer.

Stefan Kraft na swojej stronie internetowej poinformował, że koronawirusa ma już za sobą i wybiera się do Planicy. – Tak, będę tam! Przez ostatnie cztery dni czułem się coraz lepiej, a „mały dzieciaczek” we mnie rozwija się coraz bardziej radośnie i jestem nastawiony entuzjastycznie do latania – napisał Kraft.

Ostatnie 14 dni były dla Stefana jak rollercoaster. – W swoich własnych czterech ścianach byłem oczywiście ograniczony i ciągle próbowałem stawiać sobie małe cele i pozostać optymistą. Na początku tygodnia  byłem prawie bez objawów, potem pojawiły się objawy grypopodobne – relacjonuje dwukrotny mistrz świata. – Jednak w ciągu ostatnich kilku dni sytuacja się odwróciła i mój organizm czuł się lepiej i każdego dnia wysyłał lepsze sygnały. Po negatywnym wyniku mojego testu, sportowe badania lekarskie nadal były zgodne z harmonogramem i wszystko poszło dobrze – dodawał.

Przed potwierdzeniem wyjazdu do Planicy, austriaccy ozdrowieńcy musieli przejść badania wysiłkowe. Stefan napisał, że czuł się w ich trakcie dobrze. Sam przyznał jednak, że ma świadomość, iż sporo stracił do czołówki w ostatnim czasie. – Nie było już możliwości treningu na skoczni, więc postaram się wczuć już na miejscu – stwierdził.

W Słowenii zabraknie obecnie najlepszego z austriackich skoczków – Daniela Hubera. Potwierdzono bowiem u niego zakażenie koronawirusem. Innych nieobecnych z tego powodu znajdziecie tutaj.

Źródło: Kurier / kraft-stefan.com

Mateusz Król
Obserwuj