MŚ w lotach – Planica 2020. Koronawirus zatrzymał skoczków. Kogo zabraknie przez chorobę?

Można powiedzieć, że Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Planicy przeszły długą drogę, by w końcu mogły się odbyć. W marcu zawody odwołano i ostatecznie przeniesiono na grudzień. Brak kibiców i sztuczne oświetlenie to nowa rzeczywistość, w której przyszło rozgrywać najważniejszą imprezę tego kończącego się roku. Powód całego zamieszania? Oczywiście koronawirus, który na domiar złego przeszkodził również niektórym skoczkom, którzy przez chorobę nie pojawią się w Słowenii. 

Każdy spodziewał się, że w sezonie 2020/2021 oprócz formy sportowej będzie liczyło się także szczęście i zdrowie. Największymi pechowcami początku sezonu są oczywiście Austriacy, w których drużynie jak domino posypały się zakażenia koronawirusem. Jaki więc skład wystąpi w Planicy? Rzutem na taśmę negatywne wyniki testu otrzymali Stefan Kraft i Michael Hayboeck, a więc prawdopodobnie oni będą mogli rywalizować w mistrzostwach. Kogo zabraknie w Planicy w najbliższy weekend? Przestawiamy listę nieobecnych przez koronawirus:

1. Daniel Huber (zakażenie i pozytywny wynik testu w Niżnym Tagile).

2. Thomas Lackner (zakażenie i pozytywny wynik testu w Niżnym Tagile).

3. Manuel Fettner (zakażenie i pozytywny wynik testu w Niżnym Tagile).

4. Jan Hoerl (zakażenie i pozytywny wynik testu w Niżnym Tagile).

5. Vladimir Zografski (zwolniony z kwarantanny w Ruce, ale nie pojawi się w Planicy).

6. Sandro Pertile – dyrektor Pucharu Świata (zakażenie i pozytywny wynik testu w Niżnym Tagile).

7. Michaił Maksimoczkin – rosyjski skoczek, podobnie jak pierwsi Austriacy, o zakażeniu dowiedział się po zawodach w Wiśle. Zabrakło go w Ruce, Niżnym Tagile i nie będzie go także w Planicy.

Jeszcze dzisiaj niektóre ekipy przejdą testy na obecność koronawirusa. W razie złych wieści, lista nieobecnych może zostać zaktualizowana.

źródło: informacja własna