MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Słoweński rząd zmienił zdanie w sprawie kibiców

© Manzoni/IBU

Jeszcze wczoraj słoweńscy organizatorzy biathlonowych mistrzostw świata zachęcali kibiców do kupna biletów. Dzisiaj słoweński rząd zmienił zdanie i zdecydował, że publiczności na zawodach nie będzie.

© Manzoni/IBU

W dobie pandemii to wręcz zaskakujące informacje. Wszystkie wielkie imprezy na świecie odbywają się bez udziału kibiców. W Pokljuce, gdzie w przyszłym tygodniu ruszą biathlonowe mistrzostwa świata, organizatorzy zamierzają wpuścić po 500 osób na każdy dzień zmagań – informowaliśmy was wczoraj. Niestety, wszystko w ciągu niespełna dobry zmieniło się. Słoweński rząd wydał decyzję, która zabrania udziały kibiców w mistrzostwach. Taką informację przekazała dzisiaj Międzynarodowa Unia Biathlonu.

A Słoweńcy oferowali bilety VIP, które miały obejmować więcej rzeczy, niż samo wejście na trybunę. Organizatorzy w cenie wejściówki zaserwować chcieli gościom catering na arenie oraz transport z miejscowości Bled. Wszystko miało odbywać się z przestrzeganiem wszelkich zasad sanitarnych. Miało… bo niestety rywalizacja odbędzie się w ciszy.

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:

Źródło: IBU/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj