Zamknij

MŚ w biathlonie - Pokljuka 2021. Czwartek pod znakiem supermikstu (lista startowa)

18:53, 17.02.2021 Marta Grzyb
Skomentuj

Ósmą konkurencją, w której zawodnicy i zawodniczki powalczą o medale 52. Mistrzostw Świata w Biathlonie, będzie pojedyncza sztafeta mieszana. Tytułu sprzed roku bronić będzie ekipa Norwegii. Polskę reprezentować będą Grzegorz Guzik i Kamila Żuk. Jak spiszą się Biało-Czerwoni?

© Deubert/IBU

Pojedyncza sztafeta mieszana, zwana także "supermikstem", jest najmłodszą konkurencją biathlonowych mistrzostw świata. Po raz pierwszy o medale w niej rywalizowano dwa lata temu na czempionacie w szwedzkim Östersund. Wówczas to ze złota cieszyli się reprezentanci Norwegii, Marte Olsbu Roeiseland i Johannes Thingnes Boe, którzy rok później w Anterselvie powtórzyli swój wyczyn. W Szwecji na podium znalazła się jeszcze drużyna włoska (Dorothea Wierer i Lukas Hofer), a także ekipa gospodarzy (Hanna Oeberg i Sebastian Samuelsson). We Włoszech z kolei srebro wywalczyli nasi zachodni sąsiedzi (Franziska Preuss i Erik Lesser), zaś brąz przypadł w udziale Francji (Anais Bescond i Emilien Jacquelin).

W bieżącej edycji zmagań pucharowych zaledwie raz rywalizowano w supermikście. Podczas zawodów w Oberhofie (10 stycznia) najlepiej poradziła sobie ekipa "Trójkolorowych" (Julia Simon i Emilien Jacquelin), która za swoimi plecami zostawiła między innymi reprezentantów Szwecji (Hanna Oeberg i Sebastian Samulesson) oraz Norwegii (Tiril Eckhoff i Johannes Thingnes Boe). Polska (Joanna Jakieła i Łukasz Szczurek) uplasowała się wówczas na dwudziestej pozycji.

W czwartek do rywalizacji o medale przystąpi dwadzieścia osiem drużyn. Z pierwszego rzędu wystartują ekipy: Francji (Antonin Guigonnat i Julia Simon), Szwecji (Sebastian Samuelsson i starsza z sióstr Oeberg) oraz Norwegii (Johannes Thingnes Boe i Tiril Eckhoff). Czy lider klasyfikacji pucharowej po raz trzeci z rzędu zostanie mistrzem świata w supermikście? Plany z pewnością będą starały się mu pokrzyżować również inne drużyny. Wśród potencjalnych kandydatów do medali należy wymienić także reprezentantów: Niemiec (Erik Lesser i Franziska Preuss), Włoch (Lukas Hofer i Dorothea Wierer) czy Austrii (Simon Eder i Lisa Theresa Hauser).

Do rywalizacji w pojedynczej sztafecie mieszanej przystąpi także polska drużyna, której barw bronić będą Grzegorz Guzik i Kamila Żuk. Do tej pory na mistrzostwach świata Biało-Czerwoni plasowali się w tejże konkurencji na dwudziestym trzecim (Östersund; Kinga Zbylut i Andrzej Nędza-Kubiniec) oraz osiemnastym miejscu Anterselva; Kamila Żuk i Andrzej Nędza-Kubiniec). Czy w Słowenii reprezentacja Polski osiągnie swój najlepszy wynik w historii dotychczasowych występów na czempionacie?

Początek zmagań w najbardziej dynamicznej konkurencji mistrzostw świata zaplanowano na czwartek na godzinę 15:15.

Lista startowa pojedynczej sztafety mieszanej

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:

Źródło: informacja własna

(Marta Grzyb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%