MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Który z panów sięgnie po złoto na najdłuższym dystansie? (lista startowa)

© Manzoni/IBU

Nie opadły jeszcze emocje związane z rywalizacją pań w biegu indywidualnym, a przed nami kolejne interesujące zmagania. W środowe popołudnie o medale mistrzostw świata w Pokljuce powalczą panowie, którzy będą mieli do pokonania dystans 20 kilometrów. W gronie startujących nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski.

© Manzoni/IBU

Mistrzostwa Świata w biathlonie nabierają coraz większego tempa. Po sztafecie mieszanej, biegach sprinterskich i pościgowych nadszedł czas na rozegranie kolejnej konkurencji, jaką jest bieg indywidualny. Poznaliśmy już medalistki tychże zawodów, czas więc i poznać najlepszych zawodników owych zmagań. O tym, kto wywalczy laur w biegu na najdłuższym dystansie, przekonamy się w środę po południu.

W ubiegłym roku na mistrzostwach świata w Anterselvie na najwyższym stopniu podium w biegu indywidualnym stanął genialny francuski biathlonista, Martin Fourcade. Srebro wywalczył wówczas aktualny lider klasyfikacji Pucharu Świata, Norweg, Johannes Thingnes Boe, zaś brąz przypadł w udziale Austriakowi, Dominikowi Landertingerowi.

W sezonie 2020/2021 do tej pory odbyły się dwa tego typu biegi. W pierwszym z nich tryumfował Norweg, Sturla Holm Laegreid, bezpośrednio za którym uplasowali się jego rodak, Johannes Thingnes Boe, oraz Niemiec, Erik Lesser (nie ujrzymy go w środowych zmaganiach). W drugim starciu ze zwycięstwa cieszył się Rosjanin, Aleksander Łoginow, który na podium wyprzedził wówczas wspomnianego Laegreida oraz Francuza, Quentina Fillona Mailleta. Wydaje się, że to właśnie ci zawodnicy są najpoważniejszymi kandydatami do medali. W środę więc Leagreid wystartuje na trasę z numerem 66. Na plastronie Boe widnieć będzie numer 28. Łoginow zacznie rywalizację jako 12., zaś Filllon Maillet – jako 15.

W gronie stu jeden zawodników zgłoszonych do rywalizacji znajdują się także nazwiska trzech reprezentantów Polski. Z numerem 24. na trasie pojawi się Grzegorz Guzik. Jako 42. wyruszy Andrzej Nędza-Kubiniec, z kolei ostatnim z Biało-Czerwonych, który rozpocznie rywalizację w środowych zmaganiach, będzie Marcin Szwajnos (numer 85.).

W przeszłości reprezentanci Polski bardzo dobrze spisywali się w biegu indywidualnym na mistrzostwach świata. W 1966 roku w Garmisch-Partenkirchen srebro w tej konkurencji wywalczył Józef Gąsienica Sobczak. Rok później w Altenbergu sukces ten powtórzył Stanisław Szczepaniak. W 1995 roku – dzięki znakomitemu występowi Tomasza Sikory – mogliśmy usłyszeć w Anterselvie „Mazurka Dąbrowskiego”. Dziewięć lat później ten sam zawodnik sięgnął po srebrny medal na czempionacie w Oberhofie. W tym roku niezwykle ciężko będzie o podobny sukces. Niemniej jednak liczymy, że polscy biathloniści zaprezentują się z jak najlepszej strony i wywalczą miejsca, które zapewnią im punkty do klasyfikacji Pucharu Świata.

Początek biegu indywidualnego panów zaplanowano na godzinę 14:30.

Lista startowa biegu indywidualnego mężczyzn

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:

Źródło: informacja własna