MŚ w biathlonie – Pokljuka 2021. Kto dogoni medale w biegach pościgowych? (lista startowa)

Fot. Manzoni/IBU

Niedzielne biegi pościgowe będą dla biathlonistów i biathlonistek kolejną okazją na zdobycie medali mistrzostw świata w Pokljuce. W najlepszej pozycji wyjściowej przed biegiem na dochodzenie są bez wątpienia triumfatorzy sprintów, czyli Szwed Martin Ponsiluoma i Norweżka Tiril Eckhoff. Na starcie nie zabraknie także dwóch reprezentantek Polski – Kamili Żuk i Moniki Hojnisz-Staręgi.

Fot. Manzoni/IBU

Piątkowe sprinty mężczyzn i sobotnie sprinty kobiet były przystawką przed niedzielnymi biegami pościgowymi, w których wszystko może się jeszcze wywrócić do góry nogami. Jako pierwsi do walki o medale w tej konkurencji przystąpią panowie, którzy w sobotę mieli dzień przerwy. Biathloniści swoje zmagania rozpoczną punktualnie o godzinie 13:15, gdy z numerem jeden z bramek startowych wybiegnie Szwed Martin Ponsiluoma. Z niewielką stratą do niespodziewanego mistrza świata wyruszą Francuzi: Simon Desthieux (+11 sek) i Emilien Jacquelin (+13 sek).

Kolejne lokaty należą do Norwegów. Z czwórką pobiegnie Johannes Dale (+22 sek), a z piątką lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Johannes Thingnes Boe (+23 sek). Tuż za Wikingami wystartuje kolejny z Francuzów – Quentin Fillon Maillet (+26 sek), a z siódemką rewelacja tego sezonu Sturla Holm Lægreid (+26 sek).

Do biegu pościgowego niestety nie udało się awansować żadnemu z reprezentantów Polski.

Lista startowa biegu pościgowego mężczyzn

O godzinie 15:30 walkę o medale w biegu na dochodzenie rozpoczną biathlonistki. Jako pierwsza z bramek startowych wyruszy Tiril Eckhoff, która jutro stanie przed szansą na ustrzelenie hat-tricka. Norweżka zdobyła bowiem złoto zarówno w sztafecie mieszanej, jak i w dzisiejszym sprincie. Dwanaście sekund po liderce Pucharu Świata wystartuje Francuzka Anais Chevalier-Bouchet, a dwie sekundy później ruszy rewelacyjna Białorusinka Hanna Sola. Blisko jest także Niemka Denise Herrmann, która będzie musiała odrabiać 22 sekundy.

Pozostałe biathlonistki będą już miały nieco większe straty do Eckhoff, ale nie będą bez szans. Na pewno nieudany występ w sprincie będzie chciała sobie powetować Marte Olsbu Roeiseland, która zajęła szóste miejsce (+44 sek).

W jutrzejszym biegu pościgowym wystartują dwie reprezentantki Polski, które ruszą w swoim towarzystwie. Mistrzyni Europy w biegu na dochodzenie z Dusznik-Zdroju Kamila Żuk wybiegnie minutę i 49 sekund po Norweżce, a Monika Hojnisz-Staręga zaledwie sekundę po swojej koleżance z kadry.

Lista startowa biegu pościgowego kobiet

Szczegółowy program MŚ w biathlonie można znaleźć tutaj.

Więcej o MŚ w Pokljuce znajdziecie klikając poniżej:

Źródło: informacja własna