MŚ w Anterselvie: Ostatnia szansa na medale. Czas na biegi masowe (listy startowe)

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

fot. Dmitriy Yevenko/PZBiath

51. Mistrzostwa Świata w Biathlonie, które w tym roku odbywają się we włoskiej Anterselvie, dobiegają końca. Przed najlepszymi biathlonistkami i czołowymi biathlonistami świata pozostał ostatni akt rywalizacji o medale docelowej imprezy trwającego sezonu. Wśród pań do walki o czołową lokatę z pewnością będzie chciała włączyć się Monika Hojnisz-Starega, która przed siedmioma laty na Mistrzostwach Świata w Novym Meście wywalczyła brązowy krążek właśnie w biegu masowym.

Rywalizacja na 51. biathlonowym czempionacie nieuchronnie zbliża się ku końcowi. W dotychczas rozegranych konkurencjach nie brakowało emocji i niespodzianek. Zarówno starty indywidualne, jak i drużynowe, przyniosły wiele interesujących rozstrzygnięć. Już niebawem poznamy ostatnich medalistów mistrzostw rozgrywanych na włoskiej ziemi.

W gronie trzydziestu zawodniczek, które wystartują w biegu masowym, nie zabraknie reprezentantki Polski. O swój drugi medal mistrzostw świata w tejże konkurencji powalczy Monika Hojnisz-Staręga, która będzie starała się powtórzyć (lub poprawić!) sukces z Novego Mesta. Polka pojawi się na trasie z numerem osiemnastym na plastronie. Numer pierwszy widniał będzie na stroju niekwestionowanej bohaterki trwającej imprezy, jaką jest Marte Olsbu Røiseland. Norweżka powalczy o swój siódmy medal w Anterselvie. Dotychczas w każdej z konkurencji, w której brała ona udział na trwających mistrzostwach, plasowała się ona w czołowej trójce. Szyki reprezentantce „kraju fiordów” z pewnością będzie chciała pokrzyżować trzykrotna medalistka dobiegającej końca imprezy, a mianowicie Dorothea Wierer, która wystartuje z numerem drugim. Włoszka będzie bronić tytułu wywalczonego przed rokiem w Östersund. Do walki o czołowe lokaty powinny włączyć się także – będąca w znakomitej dyspozycji biegowej – Denise Hermann (numer czwarty), liderka klasyfikacji biegu masowego w bieżącej edycji zmagań pucharowych, Kaisa Mäkäräinen (numer piętnasty), czy – będąca w świetnej formie przed mistrzostwami, lecz w ich trakcie nieco zagubiona – Tirl Eckhoff (numer siódmy). O swoje pierwsze podium w Anterselvie powalczy również Hanna Öberg, która okazała się najlepsza w tejże konkurencji na zawodach bezpośrednio poprzedzających docelową imprezę sezonu. Warto przy tym wspomnieć, iż Szwedka aż trzykrotnie (w tym dwa razy indywidualnie) plasowała się na czwartym miejscu na włoskiej imprezie.

Lista startowa biegu masowego kobiet

Wśród panów w trzydziestoosobowym składzie zabraknie niestety reprezentantów Polski. Z numerem pierwszym do walki o medale stanie Rosjanin, Aleksandr Łoginow. Numer drugi widniał będzie na plastronie zwycięzcy biegu pościgowego, jakim został – dosyć niespodziewanie – Émilien Jacquelin z Francji. Numer trzeci należeć będzie do Martina Fourcade’a, który okazał się najlepszy w biegu indywidualnym, zaś numer czwarty do jego kolegi z reprezentacji, Quentin’a Fillon’a Maillet’a, który zwyciężył z kolei w biegu masowym w słoweńskiej Pokljuce. W gronie faworytów do zwycięstwa w biegu ze startu wspólnego wymienia się także między innymi braci Bø. Będący w znakomitej dyspozycji przed włoskim czempionatem Johannes Thingnes Bø (piąty numer startowy) będzie chciał wywalczyć swój pierwszy indywidualny złoty medal w Anterselvie, zaś jego starszy brat – Tarjei (numer siódmy) – zawalczy z kolei o swój pierwszy krążek na włoskiej ziemi w rywalizacji indywidualnej. W walce o czołowe lokaty powinni liczyć się także: Arnd Peiffer z Niemiec (dwunasty numer startowy), Simon Destieux z Francji (numer ósmy) czy Johannes Dale z Norwegii (numer ósmy). Tytułu mistrza świata z Östersund bronić będzie Włoch, Dominik Windisch.

Lista startowa biegu masowego mężczyzn

Jako pierwsze jutrzejsze zmagania rozpoczną kobiety, które o godzinie 12:30 wystartują w biegu masowym na dystansie 12,5 kilometra. Na godzinę 15:00 zaplanowano natomiast początek ostatniej konkurencji mistrzostw, a mianowicie bieg ze startu wspólnego mężczyzn, którego dystans wynosić będzie 15 kilometrów.

 

MŚ w Anterselvie 2020: Program zawodów, wyniki, medaliści

MŚ w biathlonie 2020 – gdzie oglądać?

Skład reprezentacji Polski – tutaj

Historia polskich medali: biathloniści | biathlonistki

Wszystkie informacje o MŚ w biathlonie – Anterselva 2020 – znajdziesz tutaj

 

Źródło: informacja własna