MP w Zakopanem. Skinder ze złotem w sprincie. Zaskakujące rozstrzygnięcie u panów

fot. LORUCREATIVE

Monika Skinder została mistrzynią Polski w sprincie techniką dowolną. U panów niespodziewanie po złoto sięgnął Dominik Bury, który pokonał naszego specjalistę od krótkich biegów Macieja Staręgę. 

fot. LORUCREATIVE

Sprint pań

W Zakopanem rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Dzisiaj zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim stylem łyżwowym. U pań obyło się bez niespodzianek. Złoty medal wywalczyła Monika Skinder. Dla 20-latki to już szósty krążek najcenniejszego kruszcu w krajowym czempionacie.

Po srebrny medal sięgnęła dziś Izabela Marcisz. Mistrzyni świata w kategorii u-23 mogła spokojnie myśleć o walce o tytuł. W tym sezonie Pucharu Świata bowiem wywalczyła już punkty w sprincie łyżwą. Wtedy w Davos była znacznie lepsza od Skinder. Dzisiaj jednak to Monika okazała się szybsza – zarówno w eliminacjach jak i finałowym biegu. Podium uzupełniła Magdalena Kobielusz.

Sprint panów

U panów byliśmy świadkiem niemałej niespodzianki. Już w eliminacjach najlepszy był Dominik Bury, który o setne sekundy wyprzedził Macieja Staręgę. Zdobywca 30 punktów do sprinterskiej klasyfikacji PŚ 2021/2022 i w finałowych zmaganiach musiał uznać wyższość specjalisty od biegów dystansowych. To Dominik wywalczył dziś tytuł mistrza kraju.

Staręga tym razem był drugi, a trzecie miejsce zajął Mateusz Haratyk. Na starcie nie stanął drugi najlepszy sprinter w Polsce Kamil Bury.

Źródło: informacja własna

Obserwuj