MP w Wiśle. Polscy skoczkowie walczą o medale krajowego czempionatu. Czy ktoś powstrzyma Kubackiego?

fot. PZN

W tym przedświątecznym gwarze, skoczkowie stają do rywalizacji w mistrzostwach Polski w skokach narciarskich. Konkurs świąteczny to już tradycja. Kto tym razem okaże się najlepszy na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle? Czy Dawid Kubacki ponownie nie da za wygraną?

fot. PZN

Kubacki niepokonany w Wiśle?

Dawid Kubacki ostatnie zmagania rozgrywane na skoczni w Wiśle wygrał zarówno podczas Letniego Grand Prix, jak i w Pucharze Świata. Czy któryś z kolegów z drużyny będzie mu w stanie zagrozić? Skoczek z Szaflar ma na swoim koncie medale zarówno letnich, jak i zimowych mistrzostw Polski, jednak nigdy nie został mistrzem kraju zimą. Wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie miał w Wiśle dobrą okazję, aby sięgnąć po złoty medal.

O zwycięstwo na pewno powalczy także Piotr Żyła, który w ostatnich konkursach Pucharu Świata spisywał się bardzo dobrze. Dodatkowo skocznia w Wiśle, jest jego domową skocznią i na pewno nie będzie rezygnował z walki o medale. W gronie faworytów do medali są także Kamil Stoch i Paweł Wąsek, którzy obok Kubackiego i Żyły w tym sezonie prezentują się najlepiej.

Niedościgniony rekord Małysza

Adam Małysz jest absolutnym rekordzistą wśród indywidualnych medalistów zimowych mistrzostw Polski. Obecny prezes PZN ma w dorobku aż 28 medali krajowego czempionatu, w tym 21 złotych. Drugie miejsce zajmuje Kamil Stoch, który zdobył 18 medali, w tym 8 tytułów mistrza Polski. Trzeci wynik należy do Piotra Fijasa, który zdobył 17 medali (13 złotych).

40. zawodników na starcie

Jak podaje Polski Związek na starcie pojawi się 40. zawodników, z najlepszymi skoczkami na czele. Organizatorzy odwołali rywalizację kobiet (o czym pisaliśmy tu), wobec czego nowy program zawodów ma rozpocząć się treningiem o godz. 14:30. O 15:45 ma zacząć się seria próbna, a o godz. 17:00 konkurs mężczyzn. Transmisję zawodów można obejrzeć w TVP Sport (od 16:30), aplikacji TVP Sport, oraz serię finałową także w TVP1.

Nadal można kupić bilety w cenie 30 zł poprzez stronę eBilet.pl do chwili rozpoczęcia konkursu.

źródło: informacja własna / pzn.pl