Zaskakująca decyzja PZN. Mistrzostwa Polski bez konkursu kobiet

Już 22 grudnia na skoczni im. Adama Małysza (HS 134) odbędą mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. O medale nie powalczą jednak skoczkinie. Powód decyzji Polskiego Związku Narciarskiego jest kuriozalny.

Coraz większe problemy kobiecych skoków w Polsce?

Wstępnie do rywalizacji zgłoszone były cztery zawodniczki. To niestety zbyt mało, aby móc rozegrać zawody. Polski Związek Narciarski poinformował o rezygnacji z zawodów kobiet.

Jak wiadomo, konkursy kobiet zawsze odbywały się przy okrojonej obsadzie. Dla porównania do rywalizacji podczas październikowych letnich mistrzostw Polski przystąpiło dwanaście zawodniczek. Był to jednak obiekt K95. Z kolei na starcie ostatniej krajowej rywalizacji na obiekcie dużym w grudniu 2020 stanęło sześć zawodniczek. Były to m.in. Kamila Karpiel, która zakończyła sportową karierę, a także zmagająca się z problemami z wagą Anna Twardosz oraz powracająca do rywalizacji po kontuzji Wiktoria Przybyła.

Oznacza to, że o medale powalczą wyłącznie mężczyźni. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17. Wcześniej odbędą się kwalifikacje (15:45). Tytułu bronić będzie Piotr Żyła.

źródło: PZN