Fot. LORUCREATIVE

Dwukrotna mistrzyni świata juniorek Marte Maehlum Johansen w wieku zaledwie 24 lat postanowiła przejść na sportową emeryturę. Norweżka swoją decyzją podzieliła się ze światem za pośrednictwem mediów społecznościowych.  – Od dłuższego czasu miałam problemy z motywacją – napisała na Instagramie.

Fot. LORUCREATIVE

Juniorski talent

Marte Maehlum Johansen, która wczoraj poinformowała o zakończeniu kariery, była jedną z bardziej obiecujących norweskich biegaczek. 24-latka mogła się poszczycić sporymi sukcesami wśród juniorek: na mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej w Rasnovie w 2016 roku wywalczyła złoty i srebrny medal, a rok później w Park City powtórzyła ten wynik. Niewiele gorzej Norweżce szło w gronie młodzieżowców, gdzie zdobyła złoto i srebro podczas ubiegłorocznego czempionatu globu w Oberwiesenthal.

Mimo sporych sukcesów w młodszych kategoriach wiekowych Johansen nie miała zbyt wielu okazji do startów w Pucharze Świata. Norweżkę w zawodach najwyższej rangi widzieliśmy ośmiokrotnie, na dodatek ostatni jej występ przypadał na sezon 2018/2019. Potem biegaczka startowała już właściwie tylko w krajowych imprezach.

Kłopoty z motywacją

Norweżka swoim o przejściu na sportową emeryturę poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. We wpisie, który Johansen opublikowała na Instagramie, zdradziła, że ostatnio miała problemy z motywacją i nie była już w stanie zmusić się do takiego wysiłku jak w poprzednich latach. – Od dłuższego czasu miałam kłopoty z motywacją i ciężko mi było wykonywać kolejne treningi by być w formie zimą – zaczęła Norweżka. – Po wielu godzinach przemyśleń w końcu podjęłam decyzję, która była najtrudniejszą decyzją w moim dotychczasowym życiu. Postanowiłam odwiesić narty na kołek – dodała Johansen.

W dalszej części wpisu 24-latka dziękowała wszystkim, których spotkała na swojej sportowej drodze i wspominała wszystkie dobre i gorsze momenty w karierze. – Biegi narciarskie dostarczyły mi wielu niezapomnianych emocji. Dziękuję wszystkim, których spotkałam w trakcie kariery. Środowisko narciarskie jest naprawdę wyjątkowe i cieszę się, ze byłam jego częścią. Teraz czeka mnie jednak nowa codzienność – napisała mistrzyni świata juniorek.

Marte Maehlum Johansen to kolejna osoba ze świata biegów narciarskich w Norwegii, która postanowiła zakończyć karierę. Kilka dni temu identyczną decyzję podjął doświadczony Niklas Dyrhaug.

Źródło: Instagram / informacja własna