Michael Matt: “Przegrać z Myhrerem nie jest wstydem”

fot. derstandard.at

fot. derstandard.at

Alpejczycy narciarscy rywalizowali dzisiaj w Oslo-Holmenkollen w zawodach slalomu równoległego City Event, który odbywały się obok skoczni narciarskiej. Wśród mężczyzn najlepszy był Andre Myhrer ze Szwecji. – Chcę powtórzyć wyczyn w Sztokholmie – przyznał zwycięzca 

Andre Myhrer i Michael Matt rywalizowali w finale. Bezpośrednie starcie lepiej wyszło jednak Szwedowi, który odniósł wreszcie swoją wiktorię w City Event. Wcześniej meldował się na podium, ale do zwycięstwa brakowało. – Cieszę się, że stało się to tutaj na Holmenkollen. Mój dziadek jest z Norwegii, czułem jego obecność tutaj – mówił po zawodach Myhrer. – Chcę powtórzyć wyczyn w Sztokholmie – otwarcie dodał.

Sporo powodów do zadowolenia miał dzisiaj Michael Matt. Austriak po drodze do finały mierzył się z Alexisem Pinturault, Lucą Aernim i Davem Rydingiem. W ostatecznym starciu sporo jednak zaryzykował i nie ukończył przejazdu. – Przegrać z Myhrerem nie jest wstydem – mówił Matt po zawodach. – Jestem bardzo szczęśliwy, że zaszedłem tak daleko. Zaryzykowałem, ale wiem, że stać mnie na dużo – dodawał.

Źródło: nachrichten.at / derstandard.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.