Marcel Hirscher po zwycięstwie – “Dałem z siebie wszystko”

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

W dzisiejszych zawodach alpejskiego Pucharu Świata w Alta Badia równych sobie nie miał Marcel Hirscher. Austriak z dużą przewagą zwyciężył w slalomie gigancie. Na podium stanął również Henrik Kristoffersen oraz Zan Kranjec. 

Po pierwszym przejeździe Hirscher miał niewielką przewagę nad Kristoffersenem. W drugim jednak powiększył ją do aż 1,7 s. – Drugi przejazd był już świetny. Dałem z siebie wszystko, bo wiedziałem, że Henrik chce wygrać. Jechałem pełną parą, poszło bardzo dobrze – mówił szczęśliwy Austriak. Marcel Hirscher pobił także kolejny rekord i już po raz piąty zwyciężył w slalomie gigancie podczas zawodów w Alta Badia. – Nie byłem świadomy tego rekordu, to nie był mój priorytet. Brzmi to jednak niewiarygodnie. Gdy myślę o tym, to i tak nie mogę w to uwierzyć – komentował.

Z drugiej pozycji zadowolony był również Henrik Kristoffersen. – Jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca, to dobry wynik. Strata jest dość spora. Marcel obecnie jeździ w innej lidze. Zobaczmy jak będzie w Adelboden w styczniu – przyznał Norweg.

Marcel Hirscher wskoczył już na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, którą dzieli ex aequo z Akselem Lund Svindalem (374 pkt). Już jutro w Alta Badia odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata, tym razem w slalomie gigancie równoległym.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.