Maciej Staręga przygotowuje się w Livigno. “Rehabilitacja przebiega szybko”

Zdobył pierwsze punkty w sezonie podczas zawodów w Davos i doznał kontuzji ręki. Dzisiaj w Livigno spokojnie przygotowuje się do igrzysk. – Jeśli wrócę na zawody w Planicy, to będzie dobrze – powiedział nam Maciej Staręga.

Maciej Staręga po udanym weekendzie w Davos upadł na lodzie na rękę, w efekcie czego złamał paliczek i jedną kość dłoni co wykluczył go z rywalizacji w najbliższym czasie. Nasz biegacz mimo wszystko nie zamierza odpuścić treningów. – Mogę ruszać już palcami – poinformował nas Maciej Staręga. Jego rehabilitacja postępuje, ale wciąż nie możemy spodziewać się jego obecności na trasach Pucharu Świata w najbliższym czasie. – Jeśli wrócę na zawody w Planicy, to będzie dobrze – mówił ósmy sprinter świata. Te zmagania zaplanowano na 20-21. stycznia.

Obrażenia nie przeszkadzają naszemu biegaczowi w treningach. Przed i po świętach przebywał na trasach w Jakuszycach. Aktualnie Maciej przygotowuje się do igrzysk w Livigno. Jego start nie jest zagrożony i to jest najważniejsza informacja. – Rehabilitacja przebiega i tak szybko, jak na taką kontuzję – przyznał Staręga.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.