Lindsey Vonn dopingowała Igę Świątek. Polka grała z rodaczką amerykańskiej legendy

screeny - Eurosport

Najlepsza tenisistka świata Iga Świątek po raz kolejny otrzymała wsparcie od rewelacyjnej alpejki z USA. Najpierw sympatię do Polki pokazała Mikaela Shiffrin, teraz na meczu naszej zawodniczki pojawiła się Lindsey Vonn. Ikona narciarskiej dyscypliny znalazła się w boksie raszynianki.

screeny – Eurosport

Amerykańska inspiracja

Nie od dziś wiadomo, że Iga Świątek czerpie inspirację ze świata alpejskiego Pucharu Świata. Jak możemy zauważyć w mediach społecznościowych, najlepsza tenisistka globu ma dobre relacje z Mikaelą Shiffrin. Amerykanka zaczęła wspierać młodą Polkę już w 2020 roku. Potem w sieci obie panie nieraz wymieniały się ciepłymi słowami. Na Instagramie wystąpiły we wspólnej relacji na żywo, a na Twitterze wysyłały sobie słowa wsparcia. Iga pocieszała Mikaelę po nieudanych dla niej igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

Okazuje się, że nie tylko Shiffrin zauważyła świetność 21-latki z Raszyna. Świątek poznała się z absolutną legendą narciarstwa alpejskiego Lindsey Vonn. Pierwsze spotkanie na żywo reprezentantki Polski z byłą zawodniczką z USA miało miejsce podczas tegorocznego US Open. – Spotkanie ciebie było czymś niesamowitym. Cały czas mnie inspirujesz – napisała Iga. – To uczucie jest odwzajemnione – odpowiedziała jej na Twitterze Lindsey.

Lindsey za Igą

Mistrzyni olimpijska w zjeździe oczywiście była obecna na meczach tenisistów. W czwartkową noc znalazła się na trybunach kortu centralnego, gdzie rywalizowały właśnie Iga Świątek z Jessicą Pegulą. Stawką był półfinał imprezy wielkoszlemowej. Górą z tego starcia wyszła Polka.

Realizator na samym początku pokazał samą postać Lindsey Vonn. Potem ujął ją w szerszym kadrze i okazało się, że ta siedzi w boksie trenerskim dwukrotnej triumfatorki Rolanda Garrosa. To o tyle ciekawe, że Świątek grała przeciwko rodaczce ikony zimowego sportu.

Źródło: Twitter/informacja własna