Kto z Polaków ma największe szanse na wygranie Pucharu Świata?

NIE UŻYWAĆ

Nie ma wątpliwości, że poprzedni sezon Pucharu Świata nie był udany w wykonaniu polskich skoczków. Rywalizacja w tegorocznym PŚ rozpoczęła się jednak udanie dla Dawida Kubackiego. Reprezentant Polski wygrał oba konkursy indywidualne, rozegrane na skoczni w Wiśle. Warto podkreślić, że były to rywalizacje na igielicie. Czy najlepszemu skoczkowi letnich GP uda się podtrzymać taką formę również na śniegu?

Znakomity początek Kubackiego

W tym roku zawody Pucharu Świata rozpoczęły się od 2 konkursów rozgrywanych na igielicie. W obu konkursach indywidualnych, które odbyły się w pierwszy Weekend listopada, najlepszy okazał się Dawid Kubacki, który tym samym potwierdził swoją znakomitą formę z letniego okresu przygotowawczego. Przypomnijmy, że Polak okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej letniego Grand Prix. Wielu ekspertów zadaje sobie jednak pytanie, czy Kubacki będzie w stanie podtrzymać taką dyspozycję również w konkursach rozgrywanych na śniegu? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w kolejnych tygodniach. W tym momencie zakłady bukmacherskie uważają, że jest to Polski zawodnik z największymi szansami na ewentualne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wszystko może się jednak zmienić już po najbliższych konkursach, ponieważ zawody wchodzą teraz do regularnego kalendarza po dwóch tygodniach przerwy od konkursu w Wiśle. Czy Dawid Kubacki będzie jednym z głównych faworytów na mistrzostwa świata?

Stoch z szansami?

Do udanych swojego występu na skoczni w Wiśle z pewnością nie zaliczy Kamil Stoch. Reprezentant Polski dwukrotnie zajął miejsce poniżej swoich oczekiwań, jednak bez wątpienia z pewnością liczy, że lepsza forma przyjdzie wraz z kolejnymi konkursami. Stoch w poprzednim sezonie zanotował słabszą dyspozycję, jeśli spojrzymy na klasyfikację generalną Pucharu Świata, gdzie najlepszym z Polaków został Piotr Żyła.

Kamil bez wątpienia młodszy już nie będzie, jednak raczej nikt nie ma wątpliwości, że nadal może skakać na najwyższym poziomie, a nowy szkoleniowiec polskiej kadry ma za zadanie przywrócić go do odpowiedniej formy.

Jak obstawiać skoki?

Skoki narciarskie można obstawiać w ofercie zakładów bukmacherskich. Dostępne są tam propozycje związane z wynikami w poszczególnych startach kwalifikacyjnych, a także konkursach głównych. Pamiętaj, że nie musisz obstawiać ewentualnego zwycięzcy, a masz zdecydowanie więcej dostępnych opcji. Między innymi można typować poszczególne pojedynki pomiędzy konkretnymi zawodnikami, zależne na przykład od wyników w treningach, czy też kwalifikacjach. Jest to na pewno ciekawa alternatywa przy obstawianiu skoków. Widać, że zakłady sportowe coraz mocniej pracują nad ofertą dla fanów skoków narciarskich, których w naszym kraju nie brakuje.

Obecnie nadal możesz obstawiać typy długoterminowe związane z ewentualnym zwycięzcą Pucharu Świata w klasyfikacji generalnej, jak również kolejnymi konkursami.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95