Kto będzie najszybszy na trasie, a kto najlepszy na strzelnicy? Od wiosny do zimy #18

W dzisiejszym wydaniu serii Od wiosny do zimy patrzymy na przygotowania biathlonistek i biathlonistów – tych polskich, ale także zagranicznych. Przejrzymy portale społecznościowe sportowców i zobaczymy, kto na jakim etapie się znajduje. Którzy biathloniści będą najszybsi, a którzy najskuteczniejsi na strzelnicy? Jak spiszą się Polki oraz Polacy?

Dorothea Wierer zakończyła kolejne zgrupowanie. Jak Włoszka spisze się w kolejnym sezonie biathlonowego Pucharu Świata?

 

Anais Bescond po odejściu Marie Dorin Habert może stać się zdecydowaną liderką Francuzek. Czy jednak tak będzie? Koleżanki z reprezentacji napierają – Anais Chevalier, Justin Braisaz czy Celia Aymonier także mogą być naprawdę mocne. Każda z nich ciężko pracuje, ale i ma do tego motywację.

Nie chodzi tylko o bieganie, czasami też strzelamy – tak podsumowała kolejne przygotowania liderka reprezentacji Niemiec Laura Dahlmeier. Która z Niemek będzie najlepsza na strzelnicy?

 

Mamy nadzieje na dobre występy Polek. Czy Kamila Żuk zrobi znów tak widoczne postępy jak w poprzednim sezonie? Monika Hojnisz pokaże swój talent? Jak spiszą się młode i te bardziej doświadczone?

 

Dwie wielkie – Kaisa Makarainen oraz Anastazja Kuzmina – należą do faworytek także kolejnego sezonu. Słowaczka obecnie trenuje, a Finka wybiera się na odpoczynek.

 

Nie tylko Dorothea Wierer, ale także Lisa Vitozzi oraz inne reprezentantki Włochy zawsze potrafią zaskoczyć. Jakie wyniki osiągną Włoszki w nadchodzącym sezonie Pucharu Świata?

 

O tym, że jesień przyszła, przypominają nam Tiril Eckhoff oraz Martin Fourcade. Czy Norweżka ustabilizuje swoją dyspozycję strzelecką? Francuz po raz kolejny wygra Puchar Świata i pokaże dominację?

 

Bracia Boe zaliczyli kolejny bardzo dobry trening. Teraz podążają na dwutygodniowy obóz w Oberhofie, który będzie ostatnim przed startowym sezonem.

 

We wrześniu odbyły się mistrzostwa Austrii w biathlonie. Wziął w nich udział także Włoch Lukas Hofer. Spisał tam się naprawdę dobrze, a przyszłej zimy będzie zaliczany do grona szerokich faworytów.

 

Niemcy, tak jak Niemki, są zawsze bardzo mocnymi kandydatami do czołowych miejsc. Ich reprezentacja na czele z Simonem Schempp przebyli trening strzelecki.

 

Co w Pucharze Świata 2018/2019 pokaże Anton Shipulin? Rosjanin jest bardzo dobrym zawodnikiem, jednak poprzedni sezon był dla niego trochę słabszy, niż wcześniejsze. Czy podwyższy swoją formę? Treningi na siłowni, które wykonywał, dadzą efekty?

Czy pamiętasz o tym, że…
*Maren Hammerschmidt nie zobaczymy na początku sezonu,
*kolejny sezon w narciarstwie alpejskim będzie ostatnim dla Lindsey Vonn,
*cały czas trwają dyskusje nad tym, czy Puchar Świata w skokach zawita do Vikersund,
*Iriny Avvakumovej nie zobaczymy podczas niektórych startów – Rosjanka postanowiła zrobić sobie przerwę ze względu na obciążenia fizyczne i psychiczne po igrzyskach,
*Kobiety będą rywalizować w skokach także w turnieju Raw Air,
*Charlotte Kalla prawdopodobnie zrezygnuje ze sprintu drużynowego podczas mistrzostw świata?

Źródła: social media zawodników – Instagram oraz Facebook

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.