Kowalczyk-Tekieli odeszła od kadry biegaczek. Marcisz: “To ogromna strata”

fot. M. Król

Na naszym Instagramie gościliśmy kolejnego sportowca, który odpowiadał na pytania naszych obserwatorów. Tym razem w Q&A udział wzięła mistrzyni świata do lat 23 – Izabela Marcisz. Polska biegaczka opowiedziała o celach na sezon olimpijski, odejściu Justyny Kowalczyk-Tekieli, treningach, marzeniach i nie tylko. O najważniejszych kwestiach przeczytacie w tym artykule. Wszystkie odpowiedzi Marcisz znajdziecie natomiast na instagramowym profilu Sportsinwinter.pl. 

fot. M. Król

Q: Jakie masz cele na sezon olimpijski?

A: Przede wszystkim bardzo chciałabym reprezentować nasz kraj na igrzyskach i pokazać się tam z dobrej strony – celować w czołową trzydziestkę. No i przede wszystkim mistrzostwa świata u-23, które odbędą się w Zakopanem. To naprawdę duża motywacja do tego, żeby cały czas pracować, trenować i nie odpuszczać.

Jak zareagowałaś na wieść, że Justyna Kowalczyk-Tekieli odchodzi z Polskiego Związku Biathlonu?

Myślę, że informacja o tym, że Justyna odchodzi do biathlonu, była dość szokująca dla mnie i wielu innych osób. To ogromna strata. Przez te trzy lata mogłam czerpać z wiedzy i doświadczenia tak utytułowanej zawodniczki i przede wszystkim z doświadczenia trenera. Mam nadzieję, że to nie wpłynie na wyniki w sezonie i wszystko w kadrze poukłada się tak, że nie będzie większych problemów.

Ile kilometrów rocznie pokonujesz na nartach, a ile na rowerze i nartorolkach?

Nigdy tego nie liczyłam i teraz musiałabym skłamać, żeby dokładnie odpowiedzieć, ale latem na jeden bieg na nartorolkach wychodzi mniej więcej średnio 30 kilometrów. Chyba, że są to dłuższe treningi, jak np. te na nartach na lodowcu w Ramsau – wtedy czasami jest to 42-45 kilometrów. Na rowerze robi się trochę dłuższe trasy, 70-80, czasami 100-110 kilometrów, zależy ile czasu mamy trenować. Samo pytanie jest bardzo interesujące. Postaram się zrobić taki “podlicznik”. Obserwujcie mojego Instagrama – na pewno tam któregoś dnia coś takiego się pojawi.

Ile kalorii potrzebujesz podczas dni z mocnymi treningami?

W dzień z dwoma mocnymi treningami czasami ta podaż kaloryczna była naprawdę bardzo duża i dochodziła do granicy 5000. Uważam, że jak na kobietę jest to sporo – wtedy trzeba mądrze uzupełniać kalorie, żeby wszystko się zgadzało.

Iza czy Izabela?

W odpowiedzi do Elizy Ruckiej – oczywiście, że Izabela, ponieważ takie jest moje imię. Przyzwyczaiłam się jednak do tego, że wiele osób mówi do mnie Iza. Nie mam już z tym problemu, bo wiem, że wielu osobom jest tak łatwiej i nie zauważają oni różnicy pomiędzy tymi imionami.

Jaki jest Twój ulubiony tekst motywacyjny?

Chyba nie mam takiego. Nie przywiązywałam się nigdy do jakichś zdań motywujących. Na mnie bardziej działają ludzie, do których czuję respekt i ogromny szacunek. Nieważne, co oni mi powiedzą – to jest wtedy dla mnie największa motywacja. Zadania, które dostaję, są celem do wykonania.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Myślę, że prywatnie moim największym marzeniem jest przede wszystkim bycie szczęśliwą. Jako sportowiec – medal olimpijski.

W jakim wieku zdobyłaś pierwszy medal mistrzostw Polski?

Pierwszy medal MP zdobyłam w wieku 17 lat. Było to na trasach Kubalonka, które są w Wiśle.

Kiedy pierwsza Kryształowa Kula?

Pierwsza Kryształowa Kula? Mam nadzieję, że jak najszybciej. Sama chciałabym wiedzieć, kiedy.

Pełne Q&A znajdzie w wyróżnionych relacjach na naszym Instagramie.