Koronawirus torpeduje biegowy PŚ. Zawody we Francji odwołane

fot. M. Rudzińska

Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że najbliższe zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, które w dniach 14-16 stycznia miały odbyć się w Les Rousses, zostały odwołane. Powodem tej decyzji są obawy związane z szybkim rozprzestrzenianiem się nowego wariantu koronawirusa.

fot. M. Rudzińska

Les Rousses bez zawodów pucharowych

Pandemia COVID-19 nie zwalnia tempa. Koronawirus SARS-CoV-2 wciąż daje się we znaki społeczeństwu na całym świecie. Z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się wariantu Omikron oraz obaw związanych z organizacją międzynarodowych imprez komitet organizacyjny zawodów pucharowych w Les Rousses, Francuska Federacja Narciarska oraz władze krajowe podjęły decyzję o odwołaniu Pucharu Świata w biegach narciarskich, który miał odbyć się we Francji w dniach 14-16 stycznia 2022 roku.

Zgodnie z kalendarzem pucharowym, w Les Rousses zawodniczki i zawodnicy mieli walczyć o punkty w rozgrywanych stylem dowolnym sprincie i biegu dystansowym (indywidualny start), a także w – przeprowadzonym techniką klasyczną – biegu pościgowym.

Ostatnie biegi przed igrzyskami…

Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska, biegi te nie zostaną przełożone ani przeniesione do innego miejsca. Aktualnie rozważana jest opcja dodania jednej konkurencji do zawodów pucharowych w Planicy (22-23 stycznia), gdzie – jak zakłada harmonogram – mają odbyć się sprinty oraz skiathlony.

Impreza w Słowenii stanowić więc będzie dla biegaczy i biegaczek narciarskich ostatnią szansę na sprawdzenie formy przed igrzyskami olimpijskimi. Te zaś rozpoczną się 4 lutego i potrwają do 20 lutego. Ich gospodarzem będzie Pekin.

Źródło: fis-ski.com