Kolejne problemy rosyjskiej gwiazdy. Nie zjawił się na zgrupowaniu

fot. M. Rudzińska

Dwukrotny mistrz świata, zwycięzca Tour de Ski, rosyjski narciarz, Siergiej Ustiugow nie przyjechał na zgrupowanie w Oberhofie. To kolejne problemy rosyjskiego biegacza. W minionym sezonie zmagał się m. in. z zakażeniem koronawirusem.

fot. M. Rudzińska

Zawodnik zachorował jeszcze przed ogólnorosyjskimi zawodami w Tiumeniu, w których ostatecznie nie wziął udziału. Wszystko po to, by oszczędzać siły i pojechać na zgrupowanie do Niemiec. Plany te pokrzyżowała mu jednak niewielka ilość czasu na regenerację. Z rosyjskiej kadry dochodzą głosy, jakoby Ustiugow rozpoczął kolejny obóz treningowy, tym razem w Ramsau, tydzień wcześniej niż inni. W ten sposób byłby w stanie nadrobić zaległości wynikające z obecnej absencji.

Przypomnijmy, że Siergiej Ustiugow stracił znaczną część minionego sezonu z powodu zakażenia koronawirusem. Ponadto, na mistrzostwach świata w Oberstdorfie doznał kontuzji, przez co wystartował tylko w sprincie indywidualnym. Rosjanin jest dwukrotnym mistrzem świata z 2017 roku (w skiathlonie i sprincie drużynowym) oraz zwycięzcą Tour de Ski z sezonu 2016/2017.

Źródło: championat.com

Piotr Wojtaszczyk