Kolejna międzynarodowa współpraca w biegach narciarskich? Jest odpowiedź Johaug

fot. M. Król

Tatiana Sorina, która była jedną z rewelacji minionego sezonu Pucharu Świata w biegach narciarskich, nie zamierza spocząć na laurach i chce się nadal rozwijać, by walczyć o najwyższe cele. Rosjanka ma nawet plan jak stać się jeszcze lepszą zawodniczką. Pomóc jej w tym miałaby… Therese Johaug, z którą Sorina chciałaby trenować.

fot. M. Król

Międzynarodowa współpraca

Wspólne treningi reprezentantów różnych państw stały się ostatnio dość popularne w świecie biegów narciarskich. Na taki krok zdecydowali się choćby Włosi, którzy dołączyli do rosyjskiej grupy prowadzonej przez Markusa Cramera, a także Austriaczka Teresa Stadlober, która – podobnie jak reprezentanci Italii – trenuje razem z zawodniczkami Sbornej.

W przeszłości na podobne rozwiązania decydowała się choćby Charlotte Kalla, która wielokrotnie przebywała na obozach z Norweżkami. Treningi z reprezentantkami Kraju Fiordów ma za sobą także zdobywczyni Kryształowej Kuli w sezonie 2020/2021, Amerykanka Jessie Diggins. Teraz na wspólne treningi bardzo liczy jedna z rewelacji poprzedniej zimy Tatiana Sorina, która chciałaby mieć możliwość współpracy z Therese Johaug.

Propozycję Rosjanki, za pośrednictwem norweskiego Dagbladet, przekazał trener i jednocześnie mąż biegaczki Jegor Sorin. – Mamy nadzieję, że uda się z nią trenować chociaż przez pięć lub sześć dni. Therese jest wzorem do naśladowania, a także najsilniejszym obecnie sportowcem. Ma też najlepsze nawyki treningowe. Chcielibyśmy zobaczyć i dowiedzieć się, co dokładnie robi – chwalił norweską gwiazdę Sorin.

Johaug nie mówi nie

Sama zainteresowana wyraziła chęć na taką współpracę, ale przyznała również, iż to nie ona odpowiada za spełnianie podobnych próśb. – Mogłabym ją zaprosić, ale to nie ja powinnam decydować. Takie decyzje podejmuje Ole Morten Iversen lub Ola (Vigen Hattestad – przyp. red.). Nie zajęłam jeszcze w tej sprawie stanowiska. Nie znam jej zbyt dobrze i niewiele z nią rozmawiałam – tłumaczy Norweżka.

Sprawę skomentował również dyrektor sportowy reprezentacji Kraju Fiordów. – Nie otrzymaliśmy od niej żadnej konkretnej prośby, ale jeśli takowa nadejdzie to jesteśmy pozytywnie nastawieni. Nie we wszystkim jesteśmy najlepsi i interesuje nas poznawanie nowych perspektyw. Byłoby bardzo miło, gdyby to się udało – przyznał Espen Bjerwig.

Źródło: Dagbladet / sports.ru