Kłopoty w ekipie Maryny Gąsienicy-Daniel. Feralny wypadek na trasie

fot. PolSKI Mistrz

Igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się dopiero za tydzień, ale grupa polskich sportowców jest już na miejscu. I zdążyła doświadczyć nieprzyjemności. Groźny upadek na stoku zaliczył fizjoterapeuta Maryny Gąsienicy-Daniel – informuje Michał Chmielewski z TVP Sport.

fot. PolSKI Mistrz

– Fizjoterapeuta Maryny Gąsienicy-Daniel (i asystent trenera) Przemysław Buczyński trafił do szpitala w Chinach po wypadku na trasie narciarskiej – donosi Michał Chmielewski z TVP Sport. Członek polskiego sztabu miał być odpowiedzialny nie tylko za Gąsienicę-Daniel, ale także pozostałych polskich alpejczyków.

– Trwają badania, podejrzenie zerwania ACL. W Polsce szukają opcji awaryjnych – dodaje Chmielewski.

– Nie będę ściemniał. Takie zdarzenie to koszmar w tym momencie przygotowań do olimpijskiego startu – powiedział w rozmowie z TVP Sport sekretarz PZN Jan Winkiel. – Sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ dokonywanie takich zamian w trybie last minute jest szalenie ciężką kwestią w MKOl. Buczyński miał już wyrobioną akredytację, był w systemach, a tego nie można ot tak zamienić i po prostu przekazać na kogoś innego. To zapewne chwilę potrwa, ale jesteśmy dobrej myśli. Oby Przemek szybko wyzdrowiał. Ale również, żeby udało się skompletować z powrotem sztab Maryny. O roli fizjoterapeutów w sporcie chyba nie trzeba szczególnie szeroko opowiadać. To postać niezbędna – dodał Winkiel.

Źródło: Informacja własna