Killington i Beaver Creek gotowe na zawody PŚ

fot. Yoav Shapira / CC BY NC ND

fot. Yoav Shapira / CC BY NC ND

Karuzela Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim rozkręca się na dobre. Kilka dni temu kontrole na przeprowadzenie kolejnych zawodów przeszły ośrodki w Killington i Beaver Creek, które uzyskały aprobatę na organizację.

Organizatorzy Pucharu Świata w Killington mogą być zadowoleni z pozytywnej kontroli, jaką w zeszłym tygodniu przeprowadziła Międzynarodowa Federacja Narciarska. W amerykańskiej miejscowości w następny weekend przeprowadzone zostaną konkurencje techniczne. W sobotę panie zmierzą się w slalomie gigancie, a w niedzielę w slalomie.

– Pozytywna kontrola śniegu na trasie wyścigu ucieszyła cały ośrodek. To dla nas wielki zaszczyt, że możemy organizować kolejne zawody Pucharu Świata i ugościć najlepsze zawodniczki na wschodzie USA – skomentował  przewodniczący komitetu lokalnego Pucharu Świata Herwig Demschar.

Po pozytywnej kontroli w Lake Louise i Killington, dyrektor Pucharu Świata mężczyzn Markus Waldner również udzielił aprobaty na przeprowadzenie zawodów w Beaver Creek. Tam od 6 do 8 grudnia 2019 roku rywalizować będą panowie w supergigancie, zjeździe i slalomie gigancie.

Źrodło: skiweltcup.tv

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.