Katarzyna Wąsek: „W kolejnych dniach będę walczyła dalej”

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Dzisiaj w Szczyrku rozegrano pierwszą konkurencję Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim, czyli slalom gigant. Złote medale wywalczyli Katarzyna Wąsek oraz Maciej Bydliński. 

Katarzyna Wąsek została nową mistrzynią Polski w gigancie z czasem 2:27:39 sek. i wyprzedziła ona Magdalenę Łuczak oraz Zuzannę Czapską. Dotychczas wygrywała ona Mistrzostwa Polski Juniorów, jak i wielokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium w zawodach FIS, ale dla zawodniczki klubu SRS Czantoria Ustroń dzisiejsze trofeum to największe osiągnięcie w karierze. Krajowy czempionat odbył się w zimowej aurze, a temperatura oscylowała poniżej dziesięciu stopni Celsjusza. – Warunki pogodowe nie były najgorsze – skomentowała alpejka. – Było bardzo zimno, ale mam nadzieję, że niedługo zawita do nas słońce.

Zawodniczka przyznała również, że o wiele lepiej czuje się w innych konkurencjach, między innymi w slalomie, ale bardzo zależało jej na dobrym wyniku – Nie wiem, czy spodziewałam się zwycięstwa, ale wiem, że bardzo chciałam wygrać. Wydaje mi się, że gigant jest moją najsłabszą konkurencją, dlatego w kolejnych dniach będę walczyła dalej – dodała.

 

Źródło: www.pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.