Kamil Stoch wrócił na skocznię po operacji

Jak zapowiadał kilka tygodni temu, tak też zrobił. Kamil Stoch w trakcie obozu w Ramsau oddał swój pierwszy skok w trakcie tegorocznego okresu przygotowawczego. Świetną wiadomością podzielił się z kibicami na portalach społecznościowych.

Jak informowaliśmy was kilka tygodni temu, Kamil Stoch przeszedł kolejny zabieg usunięcia narośli kostnej. To już druga tego typu sytuacja w jego karierze. Poprzednia wykluczyła go ze startów w dziewięciu konkursach Pucharu Świata i przekreśliła szanse na obronę Kryształowej Kuli. – Przypadłość skoczka… Tym razem druga noga, ale trafił mi się lepszy termin – pisał wówczas trzeci zawodnik minionego sezonu.

W ostatnich tygodniach Stoch prowadził indywidualne treningi poza skocznią. Kibice zastanawiali się, kiedy mistrz będzie mógł oddać swoją pierwszą próbę w okresie przygotowawczym. Z informacjami uspokajającymi przychodził przed tygodniem sam skoczek. – Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym miesiącu wrócę na skocznię – napisał na Facebooku.

ZOBACZ PIERWSZY SKOK KAMILA STOCHA

I tak właśnie się stało. Część polskiej ekipy trenuje właśnie w austriackim Ramsau i to właśnie na normalnym obiekcie w tej miejscowości Kamil Stoch po raz pierwszy próbował swoich sił na skoczni w tym roku okresie przygotowawczym. – Nareszcie w moim ulubionym stroju roboczym – napisał na portalach społecznościowych Stoch.

Źródło: FB

Mateusz Król
Obserwuj