Rewelacyjny powrót Kamila Stocha. Przeskoczył skocznię [WIDEO]

fot. P. Ślezińska

Informowaliśmy was wcześniej, że Kamil Stoch w środę oddał pierwszy skok w tym okresie przygotowawczym. Chwilę później trzykrotny mistrz olimpijski opublikował film, na którym widać jego próbę. Ta była rewelacyjna.

fot. P. Ślezińska

Kamil Stoch kilka tygodni temu przeszedł kolejny zabieg usunięcia narośli kostnej. To już druga tego typu sytuacja w jego karierze. Poprzednia wykluczyła go ze startów w dziewięciu konkursach Pucharu Świata i przekreśliła szanse na obronę Kryształowej Kuli. – Przypadłość skoczka… Tym razem druga noga, ale trafił mi się lepszy termin – pisał wówczas trzeci zawodnik minionego sezonu. Po zabiegu prowadził indywidualne treningi poza skocznią.  Dzisiaj wreszcie wrócił do tego, co kocha najbardziej.

Część polskiej ekipy trenuje właśnie w austriackim Ramsau i to właśnie na normalnym obiekcie w tej miejscowości Kamil Stoch po raz pierwszy próbował swoich sił na skoczni w tym roku okresie przygotowawczym. – Nareszcie w moim ulubionym stroju roboczym – napisał na portalach społecznościowych Stoch. Później wrzucił na swoją instagramową relację filmik, na którym widać jego pierwszą próbę. Ta była rewelacyjna, bowiem mistrz przeskoczył obiekt w Ramsau. – Naprawdę udana próba – ocenił Stoch. – Z wyjątkiem lądowania – dodał.

Źródło: Instagram

Mateusz Król
Obserwuj