Justyna Kowalczyk podjęła decyzję odnośnie swojej przyszłości. Polka kończy z Pucharem Świata, ale nie z biegami

0

Justyna Kowalczyk w piątek zdobyła 26. złoty medal mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Tym razem była bezkonkurencyjna na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym. Po biegu Kowalczyk odpowiadała na pytania dziennikarzy i w rozmowie z mediami zdradziła kilka planów na przyszłość.

Justyna Kowalczyk właśnie w Jakuszycach miała ogłosić, co dalej z jej karierą. Kibice i dziennikarze zastanawiali się jaką decyzję podejmie biegaczka z Kasiny Wielkiej, która w Pucharze Świata startowała już tylko okazjonalnie. W rozmowie ze sport.pl Kowalczyk rozwiała wszelkie wątpliwości i przyznała, że w zawodach najwyższej rangi już się nie pojawi. – Na pewno koniec ze startami w Pucharze Świata. Gdy biegłam przed igrzyskami w PŚ w Planicy, wiedziałam już że to mój ostatni PŚ w życiu. I nie sądzę, żeby to się zmieniło – mówi Polka. – Chcę też nadal biegać maratony narciarskie. Tyle, że te maratony nie będą mogły przeszkadzać mojej nowej pracy. A jaka to będzie praca? Proszę jeszcze o trochę cierpliwości – dodała Kowalczyk.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska nie chciała zdradzać szczegółów swojego nowego zajęcia. Polka woli, aby o nich opowiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. – Zostałam poproszona przez prezesa Tajnera, żebym się nimi jeszcze nie dzieliła. Kwiecień to jest ten czas, gdy wszystko w naszych biegowych sprawach trafi na papier i stanie się pewne. Ja mam jeszcze dwa maratony, w Norwegii i Finlandii, zjadę do Polski na dobre w połowie kwietnia. I przed weekendem majowym wszystko powinno być jasne – tłumaczyła Justyna Kowalczyk w rozmowie ze sport.pl.

Ze słów najlepszej polskiej biegaczki wynika również, że Aleksander Wierietielny, który przez lata był trenerem Kowalczyk, nadal będzie się pojawiał na zawodach Pucharu Świata, aby dzielić się swoim doświadczeniem z młodymi biegaczami z polskiej kadry. – Aleksander Wierietielny zostanie w polskich biegach – mówiła Polka. – Jest największą skarbnicą wiedzy i doświadczenia w polskich biegach. Można to już ogłosić, że będzie jeździł nadal na Puchary Świata. On słynie z mocnej ręki i ta mocna ręka bardzo się jeszcze przyda naszym biegom – dodała Kowalczyk cytowana przez sport.pl.

 Źródło: sport.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.