Juniorzy z wynikami, Kowalczyk w formie. Co pokażą polskie biegi w przyszłym sezonie? Od wiosny do zimy #14

Z jakiej strony pokażą się polscy biegacze w sezonie mistrzostw świata 2018/2019? Czy juniorzy prowadzeni przez Wierietielnego i Kowalczyk zrobią postępy? Jak wyglądają ich przygotowania? Dobre, letnie wyniki przełożą się na zimę? W dzisiejszym wydaniu Od wiosny do zimy analizujemy rezultaty treningów oraz startów kontrolnych.

Najpierw zacznijmy nie od samych zawodników, ale trenerki. Justyna Kowalczyk od tego sezonu szkoli polskie biegaczki, głównie jurorki. Sama jednak nadal ma bardzo dobrą kondycję i formę sportową. W letnim maratonie zajęła trzecie miejsce, a dzisiaj na 50 km z podjazdem pod Alpe Cermis była druga.

 

Widoczna na zdjęciu Magda Kobielusz to dziewczyna, która była najlepsza na 20 km. Cały dystans przebiegła świetnie, a głównie podbiegi. Zobaczymy młodą zawodniczkę już w nadchodzącym Pucharze Świata?

 

Monika Skinder oraz Eliza Rucka to kolejne nadzieje polskich biegów. W wakacje potrafiły one być na podium zawodów rozgrywanych w Norwegii. Wydaje się, że młode zawodniczki mogą zacząć startować w przyszłym sezonie. Czy jednak tak się stanie? Jakie będą finalne rezultaty? Przekonamy się od listopada i rozpoczęcia zmagań w Ruce. W innym miejscu – Livigno – znajduje się obecnie Rucka.

 

Juniorki, które także mogą namieszać w przyszłości, to Iza Marcisz i Weronika Kaleta. Jak możemy przeczytać na Twitterze Kowalczyk, Polki solidnie trenują.

 

Co pokażą te bardziej doświadczone – Sylwia Jaśkowiec oraz Martyna Galewicz? Czy będą stale punktować w zawodach PŚ lub niższych rangi?

 

U panów nadzieje na dobre rezultaty możemy upatrywać głównie w trójce biegaczy: Macieju Starędze i braciom Burych – Dominiku oraz Kamilu. Wszyscy z nich dobrze wypadali w zawodach kontrolnych FIS. Biało-czerwoni udadzą się teraz do Oberhofu, gdzie będą szlifować formę już na nartach.

 

Czy pamiętasz o tym, że…
*w Trondheim zostanie rozegrany cały weekend startów kombinacji norweskiej,
*Anna Twardosz dwukrotnie plasowała się na podium zawodów z cyklu FIS Cup,
*Megan McJames nie wystartuje już w PŚ
*MŚ 2021 w biathlonie odbędą się w Słowenii?

źródła: social media zawodników: Twitter, Facebook oraz Instagram

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.