Johaug już odpoczęła i wróciła do treningów

Fot. M. Rudzińska

Niezbyt długa trwała rozłąka Therese Johaug z treningami przez sezonem zimowym. Norweżka jeszcze kilka dni temu narzekała na przemęczenie, a już rozpoczęła jesienne przygotowania.

Fot. M. Rudzińska

Therese Johaug wróciła w poniedziałek do treningów. Najlepsza biegaczka narciarska na świecie postanowiła zrobić sobie niedawno kilkunastodniową przerwę. To po tym, jak poczuła przetrenowanie.

– Tego lata obciążenie było zbyt duże, a na domiar złego pojechałam na wakacje na Lofoty, gdzie odbyłam wiele długich wędrówek po górach i dolinach, a do tego dołożyłam kilka dodatkowych treningów. Potem poczułam, że moje biodra są bardzo obciążone – tłumaczyła Johaug. Takiej sytuacji w przypadku najlepszej biegaczki świata, nie było chyba nigdy.

Jednak, jak na mistrzowski organizm przystało, Norweżka szybko się zregenerowała. W poniedziałek rozpoczęła kolejny etap przygotowań. Teraz to już bezpośredni etap przed zimą. Johaug, podobnie jak jej koleżanki, trenuje na Sognefjellet, gdzie są dobre warunki śniegowe.

– Teraz jest znacznie lepiej. Na chwilę odprężyłam się i przeszłam wiele zabiegów u masażystów w centrum olimpijskim – mówi Therese. Zachwala przy tym warunki do trenowania. – Mamy prawie pięć kilometrów tras i świetne warunki. To znakomite – podkreśla.

Źródło: Nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj