Jest wynik badania fizjoterapeuty polskich skoczków

fot. F. Damboń

Portal Sport.pl poinformował o wyniku pierwszego badania na koronawirusa w sztabie polskich skoczków. Na szczęście okazało się, że fizjoterapeuta Łukasz Gębala uzyskał wynik negatywny.

fot. F. Damboń

Jeszcze dzisiaj wszyscy polscy skoczkowie przebywający na obozie w Wiśle oraz sztab szkoleniowy, przejdą badania w kierunku koronawirusa. Taką decyzję podjął Polski Związek Narciarski. To po tym, jak w poniedziałek Adam Małysz oznajmił, że wynik jego badania jest pozytywny.

Kadra naszych skoczków widziała się z Małyszem 12 czerwca w Zakopanem. Nikt nie miał objawów, ale badaniu został już poddany Łukasz Gębala. Na szczęście okazuje się, że fizjoterapeuta w sztabie ma wynik ujemny. Teraz czekamy na wyniki skoczków.

– Na ten moment skoczkowie mogą kontynuować treningi. Muszą jedynie izolować się od osób spoza swojej grupy – podkreślił Winkiel. Zgodnie z planem wtorkowe przedpołudnie zawodnicy spędzili na skoczni. Po godzinie 18.00 maj± zaplanowane kolejne zajęcia.

O objęciu kadry nadzorem sanitarno-epidemiologicznym poinformował we wtorek rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. – Na dzisiaj nie widzimy zagrożenia wśród skoczków, ale nadzór został nałożony – powiedział.

Źródło: Sport.pl / PAP

Mateusz Król
Obserwuj