Adam Małysz zarażony koronawirusem [AKTUALIZACJA]

fot. Anna Felska

Nie najlepsze wieści dopływają do nas z szeregów Polskiego Związku Narciarskiego. Wynik testu na koronawirusa okazał się pozytywny u Adama Małysza. O sprawie na swoim profilu społecznościowym poinformował sam dyrektor.

fot. Anna Felska

Adam Małysz badaniu poddał się po tym, jak dowiedział się, że miał kontakt z osobą zarażoną Covid-19. -Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa – napisał na swoim profilu dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Na razie na szczęście czterokrotny mistrz świata przechodzi chorobę bezobjawowo. – Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności – informuje Małysz.

https://www.facebook.com/AdamMalysz/photos/a.351692198299163/2031488480319518/?type=3&theater

Jak zachorowanie Małysza wpłynie na przygotowania kadry skoczków? Na to pytanie odpowiada nam Jan Winkiel, Sekretarz Generalny PZN:

Źródło: Facebook / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj