Izabela Marcisz nie zwalnia tempa i czeka na mistrzostwa świata. “Odpocznę na emeryturze”

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Izabela Marcisz to jedna z najbardziej obiecujących polskich biegaczek. Tej zimy pierwszy raz wywalczyła punkty Pucharu Świata. Zadebiutowała też w Tour de Ski, w trakcie którego także pokazała się z dobrej strony. – Myślę, że polubię tę imprezę – powiedziała w rozmowie ze Sportsinwinter.pl Marcisz, która koncentruje się jednak na mistrzostwach świata.

fot. Mateusz Król

Pierwszy raz od kilku lat na starcie prestiżowego Tour de Ski pojawiły się polskie biegaczki. Założenie trenera Wierietielnego od razu było jednak takie, że nasze zawodniczki nie będą startowały do końca trudnej imprezy. Mimo to z uśmiechem na twarzy opuszczała rywalizację Izabela Marcisz. – Ciekawe wydarzenie. Byłam pierwszy raz i myślę, że polubię tę imprezę. Z każdym biegiem czułam się coraz lepiej – przyznała nam 19-latka. – Czy udało mi się odpocząć po tourze? Myślę, że tak. Chociaż przyznam, że skupiam się już na mistrzostwach świata juniorów. Odpocznę sobie dopiero na emeryturze – dodawała z uśmiechem.

Izabela Marcisz
fot. Patrycja Korczewska

Wspomniane wyżej mistrzostwa świata to oczywiście główny cel dla podopiecznych duetu Wierietielny – Kowalczyk. Przed rokiem Marcisz była blisko wywalczenia medalu. Na dystansie 5 km stylem dowolnym zajęła czwarte miejsce, a na 10 km stylem dowolnym piąte. – W tym roku mistrzostwa są dużo później. Przed rokiem byłyśmy tutaj [w Dreźnie] i za tydzień właściwie startowałyśmy w Lahti. Byłyśmy tutaj w rewelacyjnej formie i dlatego też wyniki były lepsze – komentowała Iza. Wówczas faktycznie Monika Skinder zdobyła pierwsze w karierze punkty PŚ, a Marcisz otarła się o nie. Tym razem żadnej ta sztuka się nie powiodła, ale nie ma powodów do obaw.

Izabela Marcisz: “Chcę być po prostu najlepsza”

– Myślę, że nie mamy jeszcze szczytowej formy. Ta właściwa dopiero przyjdzie – zaznaczyła Marcisz. Teraz przed naszą zawodniczką kolejny sprawdzian na dystansach. Polka wystartuje bowiem podczas Pucharu Świata w Novym Meście, gdzie rozegrane zostaną dwa biegi na 10 km. Jeden w stylu klasycznym, a drugi w dowolnym. – Co dalej jeszcze nie wiem, co nie planujemy startów długofalowo z trenerem – mówiła Marcisz. A mistrzostwa świata juniorów startują w 28 lutego w niemieckim Oberwiesenthal.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.