Heidi Weng i Martin Johnsrud Sundby liderami po zawodach w La Clusaz

fot: redbull.com

fot: redbull.com
fot: redbull.com

Dzięki zwycięstwu w sobotnim biegu masowym na 10 kilometrów stylem dowolnym Heidi Weng wróciła na prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Żółtą koszulkę lidera utrzymał Martin Johnsrud Sundby, który w sobotę był drugi.

Przed weekendem w La Clusaz Heidi Weng traciła do Ingvild Flugstad Oestberg tylko dziesięć punktów. Dotychczasowa liderka w sobotnim biegu masowym stanęła co prawda na podium, ale zwycięstwo Weng sprawiło, że Oestberg straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 25-letnia Weng ma teraz 33 punkty przewagi nad swoją rodaczką. Trzecie miejsce utrzymała Krista Parmakoski, która nie pojawiła się we francuskim La Clusaz. Finka odpuściła zawody, aby lepiej przygotować się do zbliżającego się wielkimi krokami Tour de Ski. Na czwartej pozycji umocniła się Marit Bjoergen, która w sobotę stanęła na drugim stopniu podium i zmniejszyła tym samym stratę do wyprzedzającej ją Parmakoski. Piąte miejsce należy do Stiny Nilsson, a szóste do Maiken Caspersen Falli. Justyna Kowalczyk nie startowała w miniony weekend i dlatego spadła na dziewiętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Do zmiany na prowadzeniu doszło także w klasyfikacji biegów na dystansach. Heidi Weng, dzięki bonifikacie wywalczonej na trasie sobotniej rywalizacji na 10 kilometrów, awansowała na pierwsze miejsce kosztem Ingvild Flugstad Oestberg. Obie biegaczki dzieli teraz 39 punktów. Lokata numer trzy należy teraz do Marit Bjoergen, która zgromadziła do tej pory 267 punktów.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata kobiet

Klasyfikacja biegu na dystansach

Puchar Świata M:

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata mężczyzn niezmiennie prowadzi Martin Johnsrud Sundby. Norweg na trasie sobotniego biegu masowego zgromadził 100 punktów i był drugi, a jego dorobek wynosi obecnie 550 “oczek”. Na drugie miejsce awansował Finn Haagen Krogh, który w La Clusaz był bezkonkurencyjny na dystansie 15 kilometrów stylem dowolnym. 26-letni biegacz zgromadził do tej pory 412 punktów i przeskoczył zawodników, którzy we Francji nie startowali albo zajmowali niższe pozycje. Na trzecie miejsce, kosztem Emila Iversena, przeskoczył Fin Matti Heikkinen. Jego strata do Norwegów jest już jednak znacząca. W miniony weekend nie punktowali żadni reprezentanci Polski.

W klasyfikacji dystansów podium jest identyczne, jak w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Martin Johnsrud Sundby zgromadził do tej pory 340 punktów i o 114 wyprzedza Finna Haagena Krogha. Trzeci jest Fin Matti Heikkinen, który dzięki biegom na dystansach wywalczył 209 “oczek”. Na czwarte miejsce awansował Kanadyjczyk Alex Harvey, który w La Clusaz uplasował się na siódmej lokacie.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata mężczyzn

Klasyfikacja biegu na dystansach

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.