Felix Neureuther: “Życie nie może być piękniejsze”

fot. Rosmarie Knutti © / rk-photography.ch

Felix Neureuther wygrał pierwszy w tym sezonie slalom Pucharu Świata. Niemiec nie krył ogromnej radości po zwycięstwie w Levi. – Nigdy nie myślałem, że tutaj wygram — mówił Felix Neureuther.

Blisko dwa lata Felix Neureuther musiał czekać na kolejne zwycięstwo w slalomie. Niemiec na najwyższym stopniu podium po raz ostatni stał w lutym 2016 roku. Wtedy był najlepszy w japońskiej miejscowości Naeba. Dzisiaj trasę pokonał szybciej od Henrika Kristoffersena o 0,37 sekundy. – To był mój pierwszy wyścig, odkąd zostałem ojcem. To dla mnie wiele znaczy — mówił po zawodach Felix Neureuther. – Kiedy w domu widzę moją małą Matyldę, to myślę sobie, że życie nie może być piękniejsze — opowiadał o radości z ojcostwa. Trzydziestotrzyletni zawodnik podkreślał, że w swoim przejeździe musiał jechać „pełną parą” i podejmować ryzyko. – Muszę przyznać, że miałem dzisiaj szczęście, bo Dave wypadł z trasy. Jechał bardzo szybko — oceniał Felix. Brytyjczyk faktycznie prowadził po pierwszej turze, a w drugiej nie wykorzystał szansy.

Kibice w Levi na drugim stopniu podium oglądali Henrika Kristoffersena. Norweg po licznych sporach ze związek w sprawie miejsca na kasku dla prywatnego sponsora udowodnił, że nie przeszkodziło mu to w zbudowaniu formy — Bardzo się cieszę, że jestem numerem dwa. Przez ostatnie dwa dni byłem trochę chory — opowiadał Henrik. – Były dobre aspekty i te słabsze. Dlatego nie jestem do końca zadowolony ze swoich przejazdów — mówił. Brązowy medalista olimpijski w slalomie z Soczi nie ukrywał jednak, że to bardzo dobry start sezonu dla niego. Uśmiech malował się także na twarzy trzeciego dzisiaj zawodnika Mattiasa Hargina. – Myślałem już wcześniej, że jestem gotowy na igrzyska a teraz mam to na papierze — komentował Szwed. – Wspaniale jest rozpocząć sezon w ten sposób — dodawał.

Źródło: sueddeutsche.de/nrk.no/expressen.se

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.