Dyrektor PŚ oraz czterech austriackich skoczków zarażonych Covid-19

Fot. M. Król

Komplikuje się sytuacja w Pucharze Świata skoczków narciarskich. Na niecały tydzień przez mistrzostwami świata w lotach zakażenie koronawirusem potwierdzono u Sandro Pertille i czterech skoczków z Austrii.

Fot. M. Król

Rutynowe  badanie  w kierunku obecności koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 ujawniło w Niżnym Tagile aż pięć osób dotknięte zakażeniem. Są to Dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile oraz czterech zawodników z Austrii. Dyrektor PŚ znajduje się w kwarantannie, a pod jego nieobecność obowiązki przejmie Borek Sedlak. Działacze będą w stałym kontakcie podczas zmagań.

W austriackim szeregu koronawirusem zarażeni są Daniel Huber, Manuel Fettner, Jan Hoerl oraz Thomas Lackner. Efektem zakażenia jest wycofanie wszystkich Austriaków z niedzielnych zawodów w Niżnym Tagile. Nie można wykluczyć również kilkudniowej kwarantanny dla tych zawodników, a być może dla całej austriackiej drużyny przebywającej obecnie w Rosji.

To nie pierwsze kłopoty Austriaków związane z koronawirusem w tym sezonie. Po zmaganiach w polskiej Wiśle okazało się bowiem, że zakażeni są Andreas Widhoelzl, Gregor Schlierenzauer oraz Philipp Aschenwald. Jedynie kilka dni później padła informacja, iż Stefan Kraft oraz Michael Hayboeck również otrzymali pozytywne wyniki testów. Z tego powodu nie zobaczymy Krafta w Planicy, o czym informowaliśmy tutaj. 

Źródło: FIS/Berkutschi.com.

Mateusz Król
Obserwuj