MŚ w lotach – Planica 2020. Kraft wykluczony przez koronawirusa? “Nie mam siły”

fot. M. Rudzińska

Jeszcze przed startem sezonu Stefan Kraft był w ścisłym gronie faworytów do tytułu mistrza świata w lotach. Teraz Austriak wpadł w kłopoty. Broniący Kryształowej Kuli skoczek zachorował na koronawirusa. – Nie trenuję, bo nie ma siły – napisał do swoich fanów Kraft.

fot. M. Rudzińska

Po nieudanych zawodach w Wiśle Stefan Kraft napotkał na kolejnego pecha. Niestety, podobnie jak u innych jego kolegów, potwierdzono zakażenia SARS-CoV-2. Jeszcze w weekend Austriak publikował w social mediach zdjęcie z informacją, że czuje się dobrze. Niestety, sytuacja się pogorszyła. Jak napisał na swojej stronie internetowej, pojawiły się u niego objawy grypopodobne.

– Straciłem smak i czuję, jakbym miał cały czas zatkany nos. Nie czuję się najlepiej. Nie jestem w stanie teraz też odpowiedzieć na pytanie, czy pojawią się w Planicy. Nie wiem, nawet kiedy będę mógł wrócić do treningu na skocznię. Teraz muszę czekać, co przyniesie czas i jakie będą wyniki kolejnych testów na obecność koronawirusa – napisał do swoich fanów Stefan Kraft. Najlepszy zawodnik ubiegłego sezonu potwierdził, że więcej wiedział będzie po kolejnym teście.

Źródło: kraft-stefan.com

Mateusz Król
Obserwuj