Dwie zawodniczki i czterech zawodników w polskiej kadrze A w narciarstwie alpejskim na sezon 2019/2020

fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN

Polski Związek Narciarski ogłosił dziś składy kadr narodowych w większości dyscyplin objętych jego opieka, w tym w narciarstwie alpejskim. Kadra A kobiet liczyć będzie dwie zawodniczki, a kadra A mężczyzn czterech zawodników. Stworzono również kadrę młodzieżową kobiet, do której należeć będą trzy alpejki.

Jeśli chodzi o kadrę narodową kobiet, PZN oficjalnie potwierdził dziś na swojej stronie informację, o której pisaliśmy już wczoraj, że do kadry A do Maryny Gąsienicy-Daniel dołączy Magdalena Łuczak. W poprzednim sezonie, tylko Maryna była członkinią kadry A, natomiast Magdalena Łuczak trenowała w kadrze młodzieżowej pod okiem Eleny Valt. Trenerem głównym będzie oczywiście Marcin Orłowski, który od lat współpracuje z Maryną Gąsienicą-Daniel, a asystentem będzie Przemysław Buczyński. Michał Makowski pełnić będzie funkcję serwismana, a Ivan Ilanovsky – jak informuje PZN – odpowiadać będzie za zawodniczki startujące w Pucharze Europy. Zawodniczki będą współpracować z dietetykiem Barbarą Frączek.

Skład kadry A mężczyzn to dokładne odtworzenie kadry młodzieżowej z poprzedniego sezonu. Zmienił się zatem głównie szyld, bo teraz ta sama czwórka zawodników może dumnie tytułować się narodową kadrą A. Są to Piotr Habdas, Paweł Pyjas, Michał Michalik i Jan Grodecki. Trenerem głównym pozostanie Christian Leitner, asystentem trenera nadal będzie Matic Skube, a serwismenem mianowano Roberta Lesjaka. Wciąż nieobsadzone zostaje stanowisko fizjoterapeuty kadry A mężczyzn.

W młodzieżowej kadrze kobiet znalazły się trzy zawodniczki: Daria Krajewska, Zofia Zdort i Zuzanna Czapska. Ich trenerem jest Wojciech Szczepanik, który w poprzednim sezonie z Zofią i Zuzanną współpracował w kadrze juniorek.

Źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.