Debiutant w składzie Polaków na PŚ w Wiśle

Michał Doleżal, po dzisiejszym sprawdzianie kadry skoczków, powołał reprezentację na inaugurację sezonu w Wiśle. Swój pierwszy start w Pucharze Świata zaliczy między innymi Jarosław Krzak – informuje portal Skaczemy.pl.

Ledwie osiem dni dzieli nas od kwalifikacji do inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w Wiśle. Trener Michał Doleżal podał w czwartek skład naszej reprezentacji na te zmagania. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zaprezentują się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch i Jarosław Krzak.

Polskie odkrycie lata. Kocha skoki, śpiew i ukulele. “Nie jestem produktem stochomanii czy małyszomanii”

To będzie szczególny weekend dla Krzaka, który dotąd nie startował jeszcze w zawodach najwyższej rangi. Prawo wywalczył dobie podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle.  Podczas okresu przygotowawczego zawodnik miał okazję trenować z kadrą Michała Doleżala. – Z trenerami z kadry narodowej trenuje mi się bardzo dobrze. Chyba nikogo nie zaskoczę, stwierdzając, że są to profesjonaliści w swoim fachu – mówił w rozmowie z nami.

Przypomnijmy, że w czwartek na Wielkiej Krokwi polscy skoczkowie wzięli w wewnętrznym sprawdzianie formy. Pierwszą lokatę wywalczył Klemens Murańka, któremu zaliczono 282 punkty. W czołowej trójce nie zabrakło miejsca dla Kamila Stocha i Tomasza Pilcha. Trzykrotny mistrz olimpijski po swoich skokach zgromadził 276,5 pkt., a siostrzeniec Adama Małysza o 3,3 pkt. mniej (pełne wyniki tutaj).

 

Źródło: Skaczemy.pl

Mateusz Król
Obserwuj