Alpejski PŚ w Lienz: Czy Mikaela Shiffrin zdoła odnieść 27. zwycięstwo w slalomie? (lista startowa)

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

Święta, święta i po świętach. Tak przynajmniej mogą, albo raczej muszą, powiedzieć narciarki, które już jutro w austriackim Lienz wystartują w kolejnych zawodach Pucharu Świata. W czwartek panie powalczą w slalomie, natomiast dzień później w slalomie gigancie. Na starcie obu konkurencji pojawi się reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel.

Już jutro w austriackim Lienz odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata kobiet. Jutro panie rywalizować będą w slalomie, natomiast w piątek powalczą w slalomie gigancie.

W ubiegłym roku poświąteczna rywalizacja odbywała się w austriackim Semmering. Panie rywalizowały wtedy w dwóch gigantach i slalomie. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium meldowała się wówczas Mikaela Shiffrin. Przed dwoma laty natomiast Puchar Świata kobiet rozgrywał się w Lienz i podobnie jak w tym roku, narciarki stanęły do rywalizacji w gigancie i slalomie. W tej pierwszej konkurencji zwyciężyła Lara Gut, natomiast w drugiej Frida Hansdotter.

Aktualnie na czele klasyfikacji slalomowej sklasyfikowana jest Mikaela Shiffrin, z dorobkiem 280 punktów. Drugą pozycję zajmuje Petra Vlhova (strata 20 pkt.), a trzecia jest Frida Hansdotter strata 159 pkt.)

W klasyfikacji generalnej również prowadzi Mikaela Shiffrin. Amerykanka po 12 z 39 zawodów zgromadziła sumę 721 punktów i jest na dobrej drodze do pobicia rekordu Tiny Maze, która jako jedyna narciarka w historii zebrała w zawodach Pucharu Świata ponad 2000 punktów w jednym sezonie (2414 pkt.). Drugą pozycję zajmuje Viktoria Rebensburg, która do Shiffrin traci 291 punktów. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana jest Tina Weirather (strata 347 pkt.).

Pierwszy przejazd czwartkowego slalomu rozpocznie się o godz. 10:30. Zawody otworzy reprezentantka gospodarzy Bernadette Schild, która w tym sezonie już stawała na podium slalomowych zawodów Pucharu Świata (w Killington). Jako druga na trasę Schlossberg ruszy liderka klasyfikacji generalnej i slalomowej (jak również zjazdowej) Mikaela Shiffrin. Maryna Gąsienica-Daniel pojedzie z numerem 69. Drugi przejazd zaplanowano na godz. 13:30.

Pełna lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.